Ruila Derby võitsid teist aastat järjest Janely Saar ja Thobias Lauwes Forever

Ruila Derby tiitlikaitsjad Janely Saar ja Thobias Lauwes Forever. Foto: Celin Lannusalu

01.-02. juulil olid takistussõitjad võistlustules Ruilas. Kahe päeva jooksul starditi kümnes parkuuris kõrgustel 90-140 cm. Võistluse raames toimus ka põneva Land Rover Trophy karikasarja I etapp, millest saab lähemalt lugeda juba Hobumaailma portaalis ilmunud artiklist. Lisaks viidi läbi ka Feejump Lastekarika IV etapp. Ruila Derby võidu viisid ka sel aastal koju Janely Saar (Pärnumaa RSK) ja Thobias Lauwes Forever.

Laupäeva hommikul sai võistlus avapaugu harrastajate ning 4-5a ja esimest hooaega võistlevate hobuste sõiduga kõrgustel 90/100 cm. Puhtusele peetud parkuuri lõpetas vigadeta kolmkümmend kaks paari.

Kahefaasilises 110 parkuuris startis kaheksakümmend seitse paari, neist kakskümmend viis lõpetas vigadeta. Parima tulemuse said kirja Merle Tamm (RK Ruila Tall) ja Bahhe. Teisel positsioonil lõpetasid Kullo Kender (RK Ruila Tall) ja Noveka VD Weretherbach Z. Kolmanda koha said Rain Koch (Jakoch RSK) ja Jackson VD Doorndonkhoeve.

120 kahefaasilises parkuuris olid 77 osaleja seast parimad Paul Argus (Tondi RSK) ja Farino. Teised olid Catlyn Vatsel ja Beauty Star K Z. Kolmandal positsiooni hõivasid Urmas Raag (Tartumaa RSK) ja Ventisette.

Puhtus-kiirus 130 cm parkuuris oli end proovile panemas 43 paari. Vigadeta sooritusi oli selles parkuuris 21. Kiireima ajaga viisid võidu koju Kullo Kender (RK Ruila Tall) ja Striga. Teise tulemuse said kirja eelmise sõidu kolmanda koha omanikud Urmas Raag (Tartumaa RSK) ja Ventisette. Kolmas koht läks Karol-Kenneth Lootusele (ESHKS) hobusega Coolman. Sama sõidu raames toimus ka U25 võistkondlik arvestus, kus osales neli tiimi. Võistkonnad koosnesid kolmest liikmest ning arvesse läks kaks paremat tulemust. Parimaks võistkonnaks osutus “Ruila Trio”- koosseisus Helen-Britt Liidemann (RK Ruila Tall) ja Gwenna N, Elizabeth Põder (RK Ruila Tall) ja Piccolina ning  Teele Kaal (RK Ruila Tall) ja Rokoko.

Laupäevase võistluspäeva lõpetas üks kahtlemata põnev ala – derby. 115 cm takistustega rajal startis 11 paari. Kiirusparkuuris jäid teistele püüdmatuks teist aastat järjest Janely Saar (Pärnumaa RSK) ja Thobias Lauwes Forever. Kuigi paaril pudenes rajal ka mõni latt, tagas kiire aeg kindla esikoha. Teisel kohal lõpetasid Anni Kaljund (RK Ruila Tall) ja GG Felicia, kolmandad olid Anette Leppik (Tartu Kalevi RK) ja Samurai’s Miracle.

Pühapäevasele võistluspäevale lükkas hoo sisse sarnaselt laupäevaga jällegi harrastajate ning 4-5a ja esimest hooaega võistlevate hobuste sõit. 95/105 cm parkuuris osales 42 paari, kakskümmend neist lõpetas puhta sõiduga.

Freejump Lastekarika IV etapil osales kakskümmend viis sportlast. Võidukad olid Rebecca Riomar (Märjamaa SK) ja Vilte. Teisel kohal lõpetasid Sille Voitk (Liivimaa RK) ja Wifi S. Kolmanda tulemuse said kirja Kaisa Lotta Käärik (Suuresti RSK) ja Vertigo.

Ruila Noorte Grand Prix sõidus kõrgustel 130/135 cm osales 14 paari. Ümberhüpetele peetud sõidus lõpetas põhiparkuuri vigadeta 4 paari, kusjuures ei eksinud neist keegi ka ümberhüpetel. Noorte GP vaieldamatu tšempion oli Berit Lehtsaar, kes võttis esimese, teise ja neljanda koha. Tublideks ratsudeks olid Solei Solei, B C Qastania ja Stannus. Kolmandal positsioonil lõpetasid Karolin Valge (Tartumaa RSK) ja Fabriano B.

Võistlusele pani punkti 64 osalejaga 115/125 cm parkuur, kus olid parimas Urmas Raag (Tartumaa RSK) ja Ventisette.