Ruila Indoor Cup’i põhisõidu võitsid Paul Argus ja Jay-Z Bee

Paul Argus ja Jay-Z Bee. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

20.-21. aprillil toimusid Ruilas sisehooaja viimased takistussõiduvõistlused, mille raames jagati välja sisemeistrivõistluste medalikomplektid juunioride ja poniratsanike klassides. Meistrivõistluste parimatest saab lugeda juba varem Hobumaailma potraalis ilmunud artiklist. Lisaks meistrivõistlustele viidi kahe päeva jooksul läbi ka mitmed avatud klassid,  kus hüpati kõrgustel 100-135 cm. Ruila Indoor Cup põhisõidu võitsid Paul Argus (Tondi RSK) ja Jay-Z Bee.

Pühapäeval toimus kaks avatud klassi parkuuri. 125 cm parkuur toimus ümberhüpetele, kus oli enda vormi testimas kaheksateist paari. Põhiparkuuri lõpetas vigadeta kuus paari, kusjuures kõigil kuuel õnnestus teha ka ümberhüpetel puhas sooritus. Võidu viisid koju Gunnar Klettenberg (RK Ruila Tall) ja Esprit Du Buisson Z, teised olid Paul Argus (Tondi RSK) ja Jay-Z Bee. Kolmanda koha noppisid Rein Pill (RK Ruila Tall) ja Happygirl G.

Ruila Indoor Cup põhisõit oli pühapäevane ümberhüpetega 135 cm rada. Võitu oli selles sõidus püüdmas 10 paari, kellest pooled lõpetasid põhiparkuuri vigadeta. Esikolmiku moodustanud paarid ei eksinud ka ümberhüpetel. Võit ja kolmas koht kuulusid Paul Argusele (Tondi RSK) hobustega Jay-Z Bee ja Banderas B. Liidrile veidi üle sekundi kaotasid teise koha saanud Kullo Kender (RK Ruila Tall) ja Striga.

Laupäeval olid esimesena võistlustules 4-5a ja esimest hooaega võistlevad hobused, kes hüppasid 100 cm rada puhtusele. Üheksast startinud paarist lõpetas vigadeta sooritusega viis – Elise Lott (ESHKS) ja Gameelia, Andres Kiive (EHS) ja Hinas, Hanna Hinsberg (Jakoch RSK) ja Murphy, Jaagup Kallas  (Saare RK) ja Corrwinio Sji ning Siret Saks (Liivimaa RK) ja Ourson Van T&L.

Nelikümmend kaks paari startis 110 cm kahefaasilises parkuuris. Võidu noppisid Katrin Liivamägi  (RSK Simon) ja Barboletta, teised olid Rene Karus  (Suuresti RSK) ja Cola. Kolmanda positsiooni hõivasid Heleene Pruunsild  (ESHKS) ja Quince.

120 cm puhtus-kiirus parkuuris lõpetas puhta sooritusega 18 paari kahekümne seitsmest. Kõige kiiremad olid Paul Argus (Tondi RSK) ja Farino, teise koha said Rein Pill (RK Ruila Tall) ja White Dream. Kolmanda koha roseti said Marlene Makarov (Audruranna RSK) ja Emora.

Laupäevase võistluspäeva lõpetas 100 cm avatud klassi parkuur, kus olid parimad Lene Varula (Viljandimaa RSK) ja Monsson.

Laupäevased tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/7057/Tul_laupaev.pdf?1555771427

Pühapäevased tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/7063/Tul_pyhapaev.pdf?1555845897