Ruila Kevade Alexela Grand Prix võitsid Tiit Kivisild ja Corsica

Tänavuse Ruila Kevade Alexela Grand Prix võitsid Tiit Kivisild ja Corsica, nelikvõidu kindlustasid Eestile Kairi Dräbtsinskaja, Ebbe-Liisa Sõnajalg ning Kertu Klettenberg.

Täna jõudis Ruilas lõpule traditsiooniline rahvusvaheline CSI1* tasemel peetud Ruila Kevade nimetust kandev takistussõiduvõistlus, mille 140 cm kõrguste takistustega Alexela Grand Prix võidu jättis kodutalli Tiit Kivisild Corsical. Grand Prix starti asus 29 võistluspaari. Tänane rada oli pikk, sisaldades 13 takistust ja 16 hüpet, kuid eilsest pisut lihtsam. Rajameistrit ehmatas tõenäoliselt eilne „nullide“ nappus ja seetõttu ehitati parkuur üles vähem tehniliselt. Tulemus oli koheselt tunda, ümberhüpetele pääses 10 paari, kelle hulgas vaid üks välismaalane. Viimanegi, Stasys Jasas, sõitis tuntud Eesti hobusekasvatajale Peeter Viiardile kuuluval hobusel Patrol V.

Ümberhüpetel startisid esimesena Heiki Vatsel ja Fee, kes lõpetasid kaheksa karistuspunktiga. Järgnesid eilsed suure sõidu võitjad Kertu Klettenberg ja Toscana, kes tegid tänagi puhta ja paraja kiirusega sõidu, millest täna piisas siiski vaid neljandaks kohaks. Peagi asus liidriks Kertust 5 sekundit kiirema aja teinud Tiit Kivisild Corsical. Väga kiiret sõitu tegid nii Urmas Raag hobusega Zitaco M kui Rein Pill hobusega A Brok. Mõlema aeg oli võitjast kaks sekundit kiirem, kuid riskeerides ajasid mõlemad maha ühe takistuse. Teisel kohal lõpetas viimasena startinud Kairi Dräbtsinskaja Peronil, kolmandal Ebbe-Liisa Sõnajalg Troojaga. Väga positiivseks võime kindlasti lugeda juuniorklassi kuuluva Linda Randpere ja hobuse Konstantinos KS jõudmist ümberhüpetele, mille nad lõpetasid nelja karistuspunktiga.

Hea sõidu teinud Linda Randpere ja Konstantinos KS; foto Gerlin Kess

Avatud klassi väike ring lõpetati keskpäeval sõiduga puhtusele ja kiirusele kõrgusel 130 cm. Rada oli arvestatavalt pikk, 12 takistusega. Tänagi kujunesid sarnaselt eilse samalaadse sõiduga ajavahed üpriski suureks, kusjuures esimese ja viimase auhinnalise koha vahe oli suisa 27.13 sekundit! Võitjad Urmas Raag Piccolina lõpetasid ajaga 68.50. Teisel kohal lõpetasid eilsed väikese ringi parimad Gunnar Klettenberg ja Gloria PKZ tulemusega 71.00, kolmandal Catlin Vatsel ja Catwoman XS ajaga 75.21.

Urmas Raag ja Piccolina; foto Gerlin Kess

Noorhobuste kaks eelmist sõitu olid läinud leedukas Stasys Jasasele ning kuueaastasele Mollgards Continale, kuid hat trick`i nad siiski teha ei suutnud lõpetades põhiparkuuri nelja karistuspunktiga. Sellele vaatamata läks finaalpäevagi võit Eestist välja, kui selle teenisid ümberhüpetel välja lätlanna Marite Pinte ja kuueaastane läti ruun Lecko. Nemad olid ainukesed ümberehüpped vigadeta läbijad. Teine oli sarnaselt eilsele Katrin Pill Carlottal, kolmas Margit Mägi Careirol.

Marite Pinte ja Lecko; foto Gerlin Kess

Juuniorite finaalparkuuri kõrguseks oli 125 cm, kuid vigadeta läbijaid ei olnud. Ümberhüpped viidi läbi nelja karistuspunktiga lõpetajate vahel, keda oli kaheksa. Võiduni jõudsid Helene Marie Rägo ning Verso de Lee,kellele järgnesid Andreas Lootus ja Lazlo ning Ketlin Ramjalg ja Qatimini des Vergers Z.