Ruila Kevadtuur ootab hobusesõpru!

Juba neljandat korda toimub sel kevadel Ruilas suurejooneline ratsavõistlus „Ruila Kevadtuur“, mis on suurima osavõtuga rahvusvaheline vabas õhus peetav ratsaspordiüritus Eestis.

Ruila Tall võõrustab 24.–26.05 ja 30.05.–02.06. ligi 100 sportlast ja 200 hobust kuuest erinevast riigist. Üritus on tasuta ja sinna oodatakse kõiki perega toredalt aega veetma. Võistlusplatsi kõrval saab pikniku pidada ja sooja kevadpäikest nautida. Võistluspäevad ise tõotavad tulla väga tihedad nii pealtvaatajate kui korraldajate jaoks, sest jõudu katsutakse ca 30 erineval parkuuril. Kaasa saab elada muuhulgas rahvusvaheliselt tuntud Eesti ratsutajatele nagu Rein Pill, kelle kodutalliks Ruila ka on. Samuti osalevad Urmas Raag, Kätlin Sehver ja teised tuntud ratsutajad. Teisel nädalavahetusel (01.06-02.06) toimub ka laat, kus kaubeldakse nii talutoodete kui ratsavarustusega. Näha saab väikest ratsarõivaste moedemonstratsiooni.

Ruila Tall on Harjumaal üks suurimaid ja tuntumaid ratsaspordiga tegelevaid talle. Tallis on hobuseid üle 60 ja oskuslike treenerite silme all toimuvad seal igapäevased treeningud nii lastele kui ka täiskasvanutele. Ruilas tegeletakse paljude ratsaspordi aladega nagu takistussõit, koolisõit, kestvusratsutamine ja ratsutamine puuetega inimestele. Ruila Talli tunnuslause – ratsutamine on elustiil – võtab hästi kokku seal toimetavate inimeste ellusuhtumise.

Tall on Ruila mõisakompleksi osa ja asub Tallinn-Haapsalu mnt 35. kilomeetril. Ruila mõis ise pärineb 14. sajandi lõpust. Esmakordselt leiab ürikutes Ruil (kohanimi kuni 1920) äramärkimist 1417. aastal, kui mõis kuulus Saksa Ordule ja seal asus Tallinna komtuur. Kuue sajandi jooksul on siia vanade müüride vahele kogunenud tähelepanuväärne kultuur ja ajalugu, mis kujundab seda keskkonda ka tänapäeval. Hobused leidsid Eha Kirsipuu abiga tee mõisatallidesse tagasi 1979. aasta sügisel ja hobukultuur on Ruilas au sees tänaseni, nüüd eelkõige Eesti ratsaspordi edendamise eesmärgil.

Ruila ootab külla kõiki hobusesõpru! Tule uudistama põnevat võistlust ja tutvu koha peal tallikompleksi ning ratsutamisvõimalustega. Ruila Talli tegemiste kohta leiab infot aadressil www.ruilatall.ee ja samuti ka Facebookis www.facebook.com/ruilatall

Ruila Tall