Ruila Kevadtuuri derby võitis leedukas Stasys Jasas

Ratsavõistluse Ruila Kevadtuur laupäevase põhisõidu, milleks oli maastikutakistustega derby kõrgusel kuni 120 cm võitis Stasys Jasas hobusel Grantas. Teiseks tuli Rein Pill ratsul Tourans ning kolmandaks sõitsid end Viktorija Navickaite ja Echor Leedust.

Päeva eelviimase sõidu, milleks oli parkuur kõrgusel kuni 135 cm võitis 15 ümberhüpetele pääsenud võistleja seast parima aja ning puhta tulemusega kehtiv Eesti meister Ebbe-Liisa Sõnajalg hobusel Pärn. Teiseks tuli poole sekundi võrra aeglasem leedukas Stasys Jasas ratsul Luitas ning kolmandaks Tiit Kivisild ja Torrero. Mõlemad sõidud läbisid puhtalt ka Katrin Pill ja Styling, kes jäid võitjapaarist maha vaid 4,5 sekundi võra.

Noorte hobuste sõidus, milleks oli kahefaasiline parkuur kõrgusel 120-130 cm, saavutas parima tulemuse Leedu võistluspaar Aleksas Seilius ja Karavela. Teise koha said Peeter Viiard ja Orion ning kolmandaks tulid Ivo Ots ja Orlando. Nimetatud võistluspaarid olid ka ainsad, kes läbisid mõlemad faasid karistuspunktideta.

Päeva esimese võistluse, milleks oli juunioride ja noorte klassi ümberhüpetega parkuur kõrgusel 125-130 cm, võitis Kullo Kender hobusel San Antonio. Teiseks sõitsid end ümberhüpetel ligi 7 sekundit aeglasemad Anni Kaljund ja Fist nin kolmandaks jäid kaheksa karistuspunktiga Reesa Pihu ja Calderon. Nimetatud võistluspaarid olid ka ainsad, kes ümberhüpetele pääsesid.

Mailis Timmi