Ruila Kevadtuuri eelviimase päeva edukaim oli Gunnar Klettenberg

Laupäevasel võistluspäeval, kus Ruila Kevadtuuri lõpetasid juuniorid ja noored ratsanikud, võitis olulisemad sõidud Gunnar Klettenberg.

Homset Grand Prix sõitu ettevalmistav ümberhüpetega 140 cm oli päeva viimaseks võistlusalaks. Rajameister Ivo Mikelsons oli üles seadnud arvestatava raskusastmega raja, kus esimese kümne stardi järgselt tekkis tunne, et 12 karistuspunkti saab olema hea tulemus. Siiski nii kriitiliselt asi ei lõppenud ning ümberhüpetele pääses seitse võistluspaari alustanud 34-st. Parima ajaga ning puhtalt lõpetas ümberhüpped Klettenberg Bingol. Teise tulemuse sõitsid välja leedukas Stasys Jasas hobusel Luitas ning kolmanda venelane Aleksander Belehov hobusel Sanco Pansa. Ümberhüpetel oli veel Urmas Raag Poncorde ja Axeliga ning soomlane Anti Kuosmanen hobusel Celtas Chidambaram.

Klettenbergil õnnestus võita ka 130 cm kõrguste takistustega avatud sõit, seda hobusel Agadez. Tol kõrgusel järgnesid Klettenbergile leedukas Nerius Shipaila hobusel Warco ja Aleksander Belehov mõni aasta tagasi Siim Sinijärve ratsastada olnud hobusel Vilandro K.

Noorte ratsanike ja juuniorite võidud võtsid põhjanaabrid. Juuniorite 120 cm lõpetas edukaimalt Eestiga tihedamalt seotud Christelle Littunen hobusel Pärn, noorte 130 cm Sofia Nylund hobusel Watamu. Nimetame siinkohal traditsiooniliselt ka järgnevad kohad: juuniorite teine eilne võitja Catlin Resto Londonil, kolmas Susan Kaleta Aga Flamenco von Feight; noorte teine lätlanna Kristine Egle Concordel, kolmas soomlanna Stefanie Andersin hobusel Quincy 98.

Hommikuses noorte hobuste sõidus moodustasid esikolmiku Karavela ja Aleksis Seilius, Meadow Lili ja Peik Andersin ning Enfant Terrible ja Andrus Kallaste.