Ruila Kevadtuuri esimene nädalavahetus kulmineerus Eesti kolmikvõiduga

Kahenädalase rahvusvahelise takistussõiduvõistluse Ruila Kevadtuur esimese nädalavahetuse Grand Prix sõidu võitis Urmas Raag hobusel Axel du Beaumont, neile järgnesid Tiit Kivisild Calinal ning Ebbe-Liisa Sõnajalg Troojal.

Esimese võistlusnädala olulisim sõit, Alexela GP peeti kõrgusel kuni 140 sentimeetrit. Rada osutus 34-le startinud võistluspaarile üsna keeruliseks, mistõttu pääses ümberhüpetele vaid neli sportlast – lisaks nimetatud eestlastele ka Soomet esindanud Emilia Malmi hobusel Tyger V/D E. Esikolmikusse kuuluvad sportlased sooritasid kõik ka ümberhüpped karistuspunktideta ning üliväikeste ajaliste vahedega.

GP-le eelnenud kiirusparkuuris kõrgusel kuni 130 sentimeetrit võttis võidu Paul-Richard Argus hobusel Stacandra. Teiseks sõitsid end Kätlin Helena Sehver ja Lord Lau ning kolmandaks soomlanna Vera Elopuro ratsul Unette. Eestlastest jõudsid auhinnalistele kohtadele ka Renek Rosenberg hobusel Velikaja Luga, kes tulid kuuendaks ning Heiki Vatsel ja Vanco Z, kes saavutasid seitsmenda koha.

Juunioridele mõeldud ümberhüpetega sõidust kõrgusel kuni 120 sentimeetrit võttis osa 15 võistluspaari, kellest parima tulemuse tegid Kristi Luha ja Vacantos. Teise koha saavutasid Soomet esindanud Vilma Catani ja Walk On ning kolmandaks tuli Meriel Isok hobusel Casanova. 11 auhinnalisest kohast läksid eestlastele sel korral tervelt 9.

Noorhobuste parkuuris, mis peeti täna kõrgusel 125/130 sentimeetrit, osutus parimaks Valgevene esindaja Pepitta, keda juhtis ratsanik Vital Dziundzikau. Teisele kohale tuli Tiit Kivisilla juhitus Sullivan ning kolmandaks Roos, kellega sõitis Katrin Pill. Nimetatud sõidus pääsesid 34 startinust ümberhüpetele vaid viis võistluspaari

25. – 27. mail ning 31. mail – 3. juunil aset leidva Ruila Kevadtuuri näol on tegemist Eesti ainsa „tuuri“ tüüpi ratsavõistlusega, kus võistlused toimuvad kahel järjestikusel nädalavahetusel ning hobused ja sportlased jäävad vahepealseks ajaks võistluspaika. Tänavusest Kevadtuurist võtavad osa kuue riigi sportlased ning kokku leiab võistluspäevade raames aset enam kui 30 parkuuri. Publikule on sündmusest osavõtt tasuta.

Võistluse korraldusmeeskond tänab Alexelat, raudteeekspediitorit Vana Viru ja Tiki haagiseid suure toetuse eest, ilma millet poleks võistluste korraldamine võimalik olnud.

Mailis Timmi