Ruila Kevadtuuri esimene võistluspäev lõppes Urmas Raagi võiduga

Täna algas Ruilas esmakordselt Eestis kahenenädalases formaadis peetav rahvusvaheline takistussõiduvõistlus, mis nimetatud Ruila Kevadtuuriks. Viimase raames peetakse maha ka kolmest etapist koosneva Baltic Riders Touri esimene etapp.

Kui võistluspäeva esimesed rahvusvahelised parkuurid olid toonud võidurõõmu vaid leedukatele, siis selle tekkima kippunud traditsiooni murdis kõrgeimas, 130 cm kõrguste takistustega parkuuris Axel du Beamountiga võidu võtnud Urmas Raag (GKG). Raag hõivas lisaks Lagunaga kolmanda positsiooni. Teise kohaga lõpetas lätlane Girts Bricis hobusega Chandra H.

Kes olid siis paremad leedukad? Parim neist kindlasti Stasys Jasas, kes noorhobuste sõidus saavutas kaasmaalase Nerijus Sipila ja Sangria järel teise koha Grenoblisega ning kolmanda hobusega Grann Baloubet. Veel edukamalt esines Jasas 120 cm sõidus, kus võitis hobusega Grantas ning oli teine Luitasega. Selle sõidu kolmandaks platseerus Kullo Kender (Tartumaa) hobusega San Antonio.

Päeva alustasid aga poniratustajad. Tegemist oli rahvusliku klassiga, kus osalesid ainult Eesti ponisportlased. Esikolmikusse jõudsid Helena Palu (Ruila Tall) ja Ramses, Linda Randpere (Ruila Tall) ja Okey ning Sandra Liis Hääl (Ruila Tall) ja Aramis.

Hillar Talts