Ruila Kevadtuuri esimene võistluspäev pakkus võidurõõmu nii eestlastele kui lätlastele

Reedel, 27. Mail, algas Ruilas järgneva nädala lõpuni kestev Kevadtuur. Avapäeva viiest sõidust jäeti nelja võit kodumaale, noorte ratsanike võit läks Lätti.

Esimese võistluspäeva tõsisemaiks sõiduks nii osavõtjate arvult kui kõrguselt oli õhtune 135 cm kõrguste takistustega parkuur. Kiireimana läbisid kaheosalise parkuuri teise osa eelviimasena startinud Andres Udeküll (Parkuur) ja Ex Calibur. Teise kohaga lõpetasid St. Peterburi takistussõitja Aleksander Belehov ja Liding Light, kolmandana Ebbe-Liisa Sõnajalg (Parkuur) ning Sunday. Järgnevad kolm auhinnalist kohta kuulusid Soome sportlastele.

Avatud klassi 125 cm sõidu võidu jätsid Eestisse Ivo Ots (Pärnumaa) ja Areen, kellele järgnesid Kairi Dräbtsinskaja (Viljandimaa) ja Preston ning soomlanna Helena Wist hobusel Carmira. Noorte hobuste esikolmiku moodustasid Laurissn Andrus Kallastega (Pärnumaa) sadulas, Hedina ja Paul-Richard Argus (Tondi) ning Vanco Z ja Heiki Vatsel (KRT).

Hommikut alustanud juuniorite 110 cm sõidu parimaks osutus Susan Kaleta (Viljandimaa) hobusel Aga Flaminco von Feight, kellele järgnesid Kristjan Sinikas (Ruttar) ja Ramstein ning leedulanna Goda Kujalyte hobusel Michael Buble. Noorte ratsanike 120 cm sõidus viis kaksikvõidu Lätti Kristine Egle hobustel Roils ja Concorde. Parima Eesti noorena oli Reesa Pihu (Parkuur) Calderoniga kuues.