Ruila Kevadtuuri esimese Grand Prix võitsid Heiki Vatsel ja Fee

Täna tipnes Ruila Kevadtuuri esimene nädalavahetus Grand Prix sõiduga kõrgusel 140 cm, mille võidu jätsid kodumaale Heiki Vatsel ja Fee.

Grand Prix stardiprotokolli oli kantud kakskümmend neli võistluspaari, kelle hulgast ümberhüpetele pääsesid seitse. Ümberhüpetel alustanud Urmas Raag (GKG) ja Poncorde sõitsid teistele ette vigadeta tulemuse piisavalt kiire ajaga. Järgmistena startinud noored soomlannad läbisid ümberhüpete distantsi küll vigadeta, kuid aeglaselt. Raagi aega suutis esimesena ületada hiljem kolmandaks platseerunud venelane Aleksander Belehov hobusel Liding Light, kuid võiduks sellest ei piisanud. Parimat aega näitasid järjekordselt eelnevatel päevadel pisut ebaõnnestunud Vatsel (KRT) ja Fee. Neist palju ei jäänud maha ja lõpetas teise kohaga Kätlin Sehver (Ruila Tall) hobusel Lord Leu.

Vatsel triumfeeris pühapäevasel võistluspäeval ka noorhobuste sõidus. Parimaks osutus ta sarnaselt eilsega hobusega Vanco Z. Selles klassis teenisid täna teise koha Ebbe-Liisa Sõnajalg (Parkuur) ja Zelibo ning kolmanda Andrus Kallaste (Pärnumaa) ja Laurissin.

Traditsiooniliselt oli kavas avatud klassi sõit madalamal, seekord kõrgusel 130 cm. Selles võtsid pühapäeval kolmikvõidu soomlased eesotsas Thomas Ehrnroothiga, kelle partneriks oli hobune Samanta. Parima eestlasena oli neljas Andres Udeküll (Parkuur) Calcyliga. Samal kõrgusel võtsid mõõtu ka noored ratsanikud, kus kahjuks võistluste viimasel päeval eestlased autasustamisele ei pääsenud. Kolmandat sõitu järjest oli edukaim lätlanna Kristine Egle, sedakorda hobusel Concorde. Juuniorite 120 cm kiireim oli ümberhüpetel Eestiga tihedalt seotud soomlanna Christelle Littunen hobusega Pärn. Teisena lõpetasid eilsed võitjad Sandra Prez (THK) ja Woodland, kolmandana Elis Nõgel (Parkuur) hobusel Verso de Lee.

Kõik Ruila Kevadtuuri esimese nädalavahetuse tulemused leiate võistluse koduleheküljelt, pikema kokkuvõtte leiate hobumaailmast lähipäevil.