Ruila Kevadtuuri kolmanda võistluspäeva põhitegijaks oli ilm

Ruilas jätkus täna Kevadtuuri teine nädalavahetus kolmanda võistluspäevaga. Põhitegijaks kujunes ilm, mis omas mõju nii tulemustele kui muutustele võistlusplaanis.

Öö läbi sadanud vihm oli hommikuks muutnud võistlusväljaku mudabasseini sarnaseks, mis avaldas kindlasti mõju kõikidele võistlustulemustele. Homikut alustanud poniklassi sõitjatest suutis 105 cm kõrguste takistustega raja läbida vaid pooled. Samas ei jäänud tulemata ka puhtad sooritused. Ümberhüpetel selgitasid parima Linda Randpere ja Okey ning Helen Rätsep ja Kaluo. Vanem ja kogenum Randpere võttis võidu, Rätsep lõpetas teisena. kolmandale kohale platseerusid Mariann Krõõt Mätas ja Alarm, kelle tulemuseks oli 4 karistuspunkti põhiparkuuris. Ruila ponisõidu näol oli tegemist Suvise Ponikarika suure ringi etapiga.

Ilm küll paranes, kuid platsi olukord oluliselt mitte. Sellest tulenevalt otsustasid korraldajad sportlaste palvel tänase noorte hobuste sõidu üle viia hmsele lootuses paremale ilmale ja platsi olukorra paranemisele. Läbi viidi küll 5aastaste sõit, juuniorite sõit ja avatud 135 cm. Viimases startis vaid 19 paari, kellest ümberhüpetele pääses kuus. Parima tulemuse sõitsid välja viimasena startinud Andrus Kallaste ja Ex Calibur. Teise koha saavutasid samuti ümberhüpetel puhtad olnud lätlane Mairis Penelis ja Progress. Kolmandale kohale jõudis kiire neljaga Paul Argus hobusega Stacandra.

Juuniorite 120 cm sõidus võttis tänasel vesisel platsil esimese ja kolmanda koha Susan Kaleta, kes oli parim hobusel Aga Flamenco von Feight ja kolmas hobusega Zoe. Teise kohaga lõpetas Meriel Isok hobusel Casanova. 5aastaste hobuste hulgas läbisid parkuuri vigadeta viis võistluspaari.

Homme jõuab Ruila Kevadtuur lõpule. Kavas on finaalsõidud 5aastastele hobustele, juunioritele ja noortele hobustele. Võistlusnädala lõpetab Grand Prix.