Ruila Kevadtuuri teise nädala Grand Prix võitsid Andrius Petrovas ja Costo Rico

Tänasel pühapäeval jõudis Ruilas lõpule kaks nädalavahetust kestnud Kevadtuur. Teise nädala Grand Prix võidu viivad Ledumaale Andrius Petrovas ja Costo Rico.

Tänase Grand Prix takistuste kõrguseks oli 145 cm, starti asus 24 võistluspaari. Ümberhüpetele pääses kuus võistluspaari ehk sama palju, kui oli auhinnalisi kohti. Kuue ümberhüppaja hulka võitles end tervelt viis kohalikku paari. Esimesena startisid leedukas Andrius Petrovas ja Costo Rico, kes tegid puhta, kuid tunde järgi mitte just eriti kiire sõidu. Paraku ei suutnud ükski Eesti võistluspaar nende tulemust ületada. Puhta soorituse tegid küll ka Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Trooja, kuid läbisid raja aeglasemalt pälvides sel moel teise koha. Kolmanda kohaga lõpetas viimasena startinud Gunnar Klettenberg hobusel Ulrike R, kes läbis ümberhüpped küll Petrovasest kiiremini, kuid maha tuli eelviimane takistus. Urmas Raag lõpetas Poncordega neljandal ja Axeliga kuuendal kohal, Rein Pill ja Konstantinos S saavutasid viienda koha.

Grand Prix-le eelnevalt viidi läbi veel neli sõitu. Hommikut alustati viieaastaste hobuste finaalsõiduga kõrgusel 115 cm. Selles suutsid puhta soorituse teha lätlanna Kristine Egle ja Gold Liberty, Margit Mägi ja Hugh Grant de Muze, Siim Sinijärv ja Spectrum ning Katrin Pill ja Carlotta. Juuniorite 125 cm kõrguste takistustega sõidus tähistasid võistluse viimasel päeval võitu Stefani Sabrodin ja Calderon. Neile järgnesid teisena Britt Nigul ja Aristoteles ning kolmandana Mai-Britt Nuudi ja Ruth 6. Need kolm võistluspaari ümberhüpetele pääsesidki.

Noorte hobuste osutus täna üllatavalt raskeks ja vigadeta suutsid selle läbida vaid neli paari alustanud 27st. Kiiremini suutsid seda teha Eleri Kiveste ja Copherfild. Teise tulemuse sõitsid välja Valgevenet esindav Vital Dziundzikau hobusel Pepita ja kolmanda lätlane Einars Cesnieks ja Alders. Grand Prix-le eelnenud väikese ringi 130 cm sõidu kiireima ringi tegid kehtiv Läti meister Girts Bricis ja Amadeo. Teisena järgnesid Andres Udeküll ja Calcyl, kolmandana Tiit Kivisild ja Tourans.

Selleks aastaks sai Ruila Kevadtuur läbi, loodame, et tore traditsioon jätkub tulevalgi aastal.