Ruila Kevadtuuri teise võistluspäeva põhisõidu võitis Aleksandr Belekhov

Eile alanud rahvusvahelise takistussõiduvõistluse Ruila Kevadtuur tänase kõrgeima sõidu võitis Venemaad esindanud Aleksandr Belekhov hobusel Liding Light. Eestlastest pääsesid ümberhüpetele Urmas Raag ning Ebba-Liisa Sõnajalg.

Kõrgusel kuni 140 sentimeetrit peetud ümberhüpetega sõidus saavutasid teise koha Pinja Immonen ja Ziness Soomest, kolmandaks tulid Lätit esindanud Sergei Klokov ja Edyp. Kokku pääses 36 startinud võistluspaarist ümberhüpetele üheksa. Eestlastest jõudis auhinnalisele kaheteistkümnendale kohale ka Paul-Richard Argus hobusel Uppercut.

Päeva põhisõidule eelnenud kiirusparkuuris kõrgusel kuni 130 sentimeetrit jäi võit Eestisse, selle saavutas Paul Argus hobusel Stacandra. Teise koha viisid Soome veidi vähem kui kaks sekundit aeglasema sõidu teinud Julia Sjöman ja Narazo de Nyze Z. Kolmandaks tuli Heiki Vatsel ratsul Vanco Z.

Juuniorsportlastele peetud võistluses kõrgusel kuni 120 sentimeetrit tuli kolmikvõit kodumaale. Võidu saavutasid Stefani Sabrodin ning Concord, neile järgnesid neli sekundit aeglasemad olnud Catlyn Resto ja London. Kolmanda koha saavutasid Mai-Britt Nuudi ja Ruth 6.

Noorte hobuste parkuuris, mis peeti kõrgusel 120/125 sentimeetrit, saavutas esikoha Anytime Picobello Z, keda juhtis Läti sportlane Maira Leja. Teisele ja kolmandale kohale tulid Eestit esindanud Adolf ja Lord Conte, keda juhtisid vastavalt Katrin Pill ja Urmas Raag.

25. – 27. mail ning 31. mail – 3. juunil aset leidva Ruila Kevadtuuri näol on tegemist Eesti ainsa „tuuri“ tüüpi ratsavõistlusega, kus võistlused toimuvad kahel järjestikusel nädalavahetusel ning hobused ja sportlased jäävad vahepealseks ajaks võistluspaika. Tänavusest Kevadtuurist võtavad osa kuue riigi sportlased ning kokku leiab võistluspäevade raames aset enam kui 30 parkuuri. Publikule on sündmusest osavõtt tasuta.

Võistluse korraldusmeeskond tänab Alexelat, raudteeekspediitorit Vana Viru ja Tiki haagiseid suure toetuse eest, ilma millet poleks võistluste korraldamine võimalik olnud.