Ruila Kevadtuuri teisel võistluspäeval avasid võiduarve soomlased

Ruila Kevadtuuri teine võistluspäev kulmineerus ümberhüpetega parkuuriga kõrgusel 140 cm ning nimelt päeva olulisimas sõidus avasid võiduarve põhjanaabrid.

Päeva põhisõidu ümberhüpetele kvalifitseerusid neli võistluspaari, kelle hulgas Urmas Raag (GKG) hobustega Poncorde ning Axel du Beaumont, Ebbe-Liisa Sõnajalg (Parkuur) hobusel Trooja ning soomlanna Tuuli Leivo hobusel Oazis. Raag alustas Poncordel ühe mahaajamisega. Seejärel startinud noor soomlanna valis taktikaks läbida ümberhüpped pigem puhtalt, kui kiiresti ning see õigustas ennast. Leivo ja Oazis olid lõppedes ainuke vigadeta võistluspaar. Raagile teine ja kolmas, Sõnajalgile neljas koht.

Põhisõidule eelnenud noorte hobuste võistlusklassis jäid seekord võitmatuks Heiki Vatsel (KRT) ja Vanco Z. Teise võistluspaarina olid ümberhüpetel puhtad Läti takistussõitja Aleksandrs Shakurovs hobusel Art, kiireimad nelja karistuspunktiga ja seega kolmandad olid eilsed võitjad Andrus Kallaste (Pärnumaa) ning Laurissin.

Avatud klassi 130 cm esikolmiku moodustasid laupäevasel võistluspäeval Urmas Raag ja Laguna, Ivo Ots (Pärnumaa) ja Areen ning Andres Udeküll (Parkuur) ja Opaal. Noorte ratsanike 120 cm parim oli eilegi võitnud lätlanna Kristine Egle hobusel Roils, juuniorite 115 cm võitjaks osutus ainukesena ümberhüpped vigadeta läbinud Sandra Prez (THK) hobusel Woodland.