Ruila koolis on ratsutamistunnid kohustuslikud

Eile, emakeelepäeval räägiti ETV uudistesaates Ringvaade lisaks uutele ja huvitavatele eestikeelsetele sõnadele Ruila kooli ratsutamistundidest.

Kui Kaali koolis pakuti ratsutamistunde valikainena, siis Ruila koolis on ratsutamistundidega jõutud nii kaugele, et need on 5. klassile kohustuslikud ja ka hindelised. Ratsutamistunni juhendaja Ülle Palumets viib õpilased kurssi hobustega seonduvaga. Ratsutamistunnid on vaieldamatult laste lemmikud. Ainekavas on nii teooria kui ka praktika tunnid. Õpilaste sõnul on teooria raske, eriti kui peab palju fakte meelde jätma. Üks noormees pidas aga kõige lahedamaks ülesandeks suuskadel hobuse taga sõitmist. Meeldiv oligi just tõdeda, et hobustest olid poisid vähemalt sama vaimustuses kui neiud. "See on palju lahedam kui autoga sõitmine," arvas üks neist.

Õpetaja sõnul leidub ka õpilasi, kes ikka natuke kardavad, aga siiani ei ole keegi tundides osalemisest keeldunud. Kui algselt oli kõigil aukartus ja hirm üsnagi suured, siis nüüdseks on lapsed juba aru saanud, et hobused on küll suured, aga mitte pahatahtlikud. Loomulikult ei vabasta see teadmine kedagi ohutusreeglite kinni pidamisest ning õpilased ka teavad, et iga hobune on erinev.

Ringvaate saadet saab vaadata siin: http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=126023