Ruila koolisõidupäeval valmistuti Eesti meistrivõistlusteks

Laupäeval peeti Ruilas koolisõidupäeva, et pakkuda meie koolisõitjatele võimalust proovida oma valmisolekut lähenevateks Eesti meistrivõistlusteks.

Ühtlasi oli see järjekordne võimalus koguda punkte Koolisõidu Tähtede sarjas. Kõik soovijad said kontrollida oma oskusi just samades skeemides ja just samal võistlusväljakul, kus tuleb ka meistritiitli eest võistlema hakata. Lisaks olid kavas ka noorhobuste skeemid, sest ega neid noortele hobustele mõeldud võistlusi üleliia palju ei ole.

Et meie kõige nimekamad sportlased olid nädalavahetusel võistlustules Ypajal, siis raskemates skeemides väga palju osalejaid ei olnud, ent meie koolisõitjatele pakkusid tugevat konkurentsi külalisvõistlejad Lätist. Ja mis ehk veel olulisem – läbi terve päeva hindasid meie võistlejaid tuntuim Läti koolisõitja Airisa Penele, kes nüüd tegutseb peamiselt kohtuniku ja treenerina, ning tema kohtunikukandidaadist tütar Sabina Penele.

Airisa asjatundlikkus ja ka väga heatahtlik suhtumine pakkusid meie sõitjatele uut ja värsket vaadet nende ning nende suksude oskustele ja koostööle. Noorhobuseid Airisa ei hinnanud, aga eravestluses mainis, et Maiken Lepiste 4-aastased hobused näevad igati lootustandvad välja. Ja ka tulemus, millega Viljandimaa Ratsaklubi esindaja Maiken Lepiste ja FunFun HB võitsid skeemis NH5-3 oli muljetavaldav – 8,62.

Kõrged protsendid ja head tulemused iseloomustasid ka teiste skeemide võitjaid. Nii võitsid Niitvälja Ratsakooli õpilane Stella-Marii Tamme Calendulal laste arvestuses skeemi A26 tulemusega 69, 82% ja laste arvestuses skeemi A25 vabakava võidutulemus Kukrumäe ratsaklubi esindajal Hanna Langil ja Aarial oli 69,04%.

Kõige tihedam oli rebimine aga poniratsanikele mõeldud skeemis L5, kus esimese koha saavutas Carinee Ainola Niitvälja Ratsaklubist ponil Herr Ilves väga hea tulemusega 73,03%. Teine koht läks tulemusega 72,27% Niitvälja Ratsaklubi sportlasele Stella-Marii Tammele ponil Rant ning kolmandat kohta jäid jagama Tondi Ratsaklubi võistlejad Monika Varter ponil Vincent ja Triin Kattel ponil Mari tulemusega 71, 59.

Kindlasti tuleb tunnustada Fey Piiri El Begil Kukrumäe ratsaklubist, kes konkurentsis tugevate Läti koolisõitjatega võitis M20 vabakava tulemusega 67,83% . Ka kõige raskemas klassis, kus sõideti skeemi R9, tegi hea tulemuse Kukrumäe ratsaklubi esindaja Age Luha hobusel Diamond in Black – 67,63%.

Nagu ikka, juhtus ka väikseid viperusi: kes sõitis osa skeemi tagurpidi, kellel tuli vabakavas sisse harjutus, mida seal poleks tohtinud olla. Aga see käib asja juurde ja viis suu muigele nii kohtunikel, pealtvaatajatel kui ka osalistel endil.

Päeva tegi meeldejäävaks ka super ilm ja rohkearvulised auhinnad meie headelt sponsoritelt. Kõik tulemused leiate Ratsanetist.

Kohtumiseni Eesti meistrivõistlustel Ruilas!