Ruila lõpetas välishooaja

Eile, laupäeval 19. septembril, võisteldi Ruila tallis takistussõidus. Osalesid mitmedki Eesti tippu kuuluvad takistussõitjad.

Ruila on tänavu üks enim võistlusi korraldanud ratsakompleks. Võisteldud on enim takistussõidus, kuid tähelepanuta pole jäänud ka koolisõit, rakendisport ja kestvusratsutamine. Seekordne võistlus ei kuulunud ERLi kalenderplaani, kuid sellele vaatamata küündis peakohtunik Marti Hääle sõnul startide arv pikalt üle saja. Peakohtuniku sõnul oli üheks startide arvu motivaatoriks kindlasti suurepärane ilm.

Mõnda aega on ratsaringkondades kuulda olnud, et Ruila tall tähistab tänavu 30. juubelit. Küsisin Häälelt, kes teatavasti kuulub talli omanike ringi, kas tegemist oli sünnipäevavõistlusega. Vastuseks sain, et pigem oli tegemist välishooaja lõpetamisega ning sünnipäevapidu saab toimuma hilisema sügise poole.

Võistlusalade kõrgused jäid seekord 80 ja 130 cm vahele. Kõrgeimas sõidus osutus eile parimaks Siim Sinijärv (Rafter) hobusel Vilandro K. Teisena lõpetas 130 cm kõrguste takistustega raja Triin Bergmann (Kuldne Kabi) Vythagorasel, kolmandana Margit Mägi (Kuldne Kabi) hobusel Vega.

Hillar Talts