Ruila maneeživõistlust saatis mõnus talveilm

Ootamatu kiirusega Eestimaad katnud lumevaip ning hommikutundidel üle kümne ulatunud miinuskraadid jätsid Ruila uuendatud maneežis toimunud takistussõiduvõistluse osalejate arvu tõenäoliselt väiksemaks, kuid sellele vaatamata pakkus päikseline talvepäev rõõmu nii osalejatele kui korraldajatele.

Suvel-sügisel remondi läbinud Ruila maneež on nüüdsest suurem, valgem ja ilusam. Pealtvaatajatele on loodud eelnevast tunduvalt suurem tribüün, võistlust saab jälgida ka soojast ruumist ehk n.n. pubi pikendusest. Eilsel laupäeval võisteldi Ruilas kolmel kõrgusel kokku viies arvestuses.

Kõrgeimaks sõiduks oli takistuste kõrgus tõusnud kuni 125 cm-ni. Ümberhüpetel osautus parimaks Anni Kaljund (Domingo) hobusel Fist. Teisena lõpetasid Margit Mägi (Ruila Tall) ja Rising Sun, kolmandana Rebala Tallides töötav-treeniv Läti noor ratsutaja Martins Adamsons Kronal.

Päeva alustati kõrgusel 100 cm, kus kuni 16a. ratsanike parima tulemuse sõitsid välja Heidi Mülla (Ruila Tall) ja Mon Cherg, avatud arvestuse esukaimad olid Erik Aedviir (Tartumaa) ning For Real Z. Teiseks alaks oli parkuur kõrgusel 110 cm, kus nii juuniorite hulgas kui avatud arvestuses võttis võidu Susan Kaleta (Viljandimaa) hobusel Aga Flamenco von Feicht.