Ruila MK-etappide võidud tulid Eestisse

My Relander ja Expert. Foto: Celin Lannusalu

14.-16. augustil peeti Harjumaal Ruilas rahvusvaheline ratsaspordivõistlus, mille raames toimus ka kaks maailmakarika etappi. Koolisõidu maailmakarika etapi võitis Dina Ellermann hobusega Donna Anna ja takistussõidu MK-etapi võitis My Relander hobusega Expert.

Koolisõidu MK-etapil osales kokku viis võistluspaari. Ellermannile pakkus tugevat konkurentsi soomlanna Anna Von Wendt, kes Sir Fashioniga tegi väga tugeva vabakava. Kui eile tuli nende sõidus ette mitmeid vigu, siis täna tehti ilus sooritus, mis lõppes tulemusega 70,235 %.

Vead tulid reedeses GP-skeemis sisse ka Ellermannil ja Donna Annal. Täna oli paari esituses tunda väsimust, kuid vabakava sooritati kenasti ja paar skooris 71,905 %, mis andis neile ka MK-etapi võidu.

„Olime täna Donna Annaga mõlemad kuuma ilma tõttu veidi väsinud, aga meie koostöö sujus hästi ja ühtegi viga meil sisse ei tulnud,“ rääkis võitja.

Dina Ellermann ja Donna Anna, foto Külli Tedre-Gavrilov

Pühapäevane takistussõidu MK-etapp pakkus ülipõneva elamuse, kui oma esimese maailmakarika etapi võidu sai noor Eesti ratsanik My Relander.

Võitja selgitamiseks pidid ratsanikud sõitma esmalt puhtalt 140-160 cm kõrguse põhiparkuuri, et pääseda ümberhüpetele. Stardis olid väga nimekad sõitjad kõikidest Balti riikidest ja Soomest, nende seas Paul-Richard Argus, Gunnar Klettenberg, Hanno Ellermann, Urmas Raag, Kristaps Neretnieks, Andrius Petrovas jt.

Rada polnud kergete killast, mida näitasid ka paljud tehtud vead. Esimesena läbis raja puhtalt Argus hobusega Renessin. Pea kohe tegi puhta sõidu ka lätlanna Sabine Silina hobusel Fantast. Kolmandana lõpetas puhtalt noor Eesti ratsutaja My Relander hobusel Expert. Publiku suureks rõõmuks said puhta tulemuse kirja ka Kertu Klettenberg ja Traffic. Lisaks pääses ümberhüpetele ka kogenud leedulane Andrius Petrovas hobusel Escorial.

Kui ümberhüpetele tuli esimene startija, hoidis rahvas hinge kinni. Kahjuks tuli Argusel ja Renessinil üks latt maha. Seevastu Relander ja Expert tegid puhta sõidu ja rahvas rõkkas. Ka järgnevad paarid tegid ühe vea. Viimasena startinud Petrovas tegi endast kõik, et My aega lüüa, mis tal ka õnnestus, kuid ka temal kukkus maha üks takistus ja nii sai oma esimese MK-etapi võidu kirja My Relander.

Noor neiu mattus areeni kõrval õnnitlejate õnnesoovide alla. Rõõmupisarad olid nii võitja kui kaasaelajate silmis.

«See oli minu esimene MK-etapp ja kohe tuli võit –  see on uskumatu tunne! Me läksime tegema oma sõitu. Rada oli raske ja väga tehniline, aga sõidetav. Me pole Experdiga kunagi nii kõrgeid takistusi hüpanud, nagu siin rajal täna mõned olid. See nõudis minu ja Experdi vahelist sajaprotsendilist usaldust ja head koostööd ning hobune andis endast täna kõik,» rääkis võitja.