Ruila põhisõidu parimad – Rein Pill ja Virgin Express

Eile, laupäeval, peeti Ruila ratsakeskuses maha sellesügisene esimene ERL-i kalenderplaani kuulunud maneeživõistlus. Pikaks kujnenud võistluspäeva lõpetasid võidukalt Rein Pill ja Virgin Express.

Ruila maneeživõistlusel osalesid ratsasportlased erinevatel eesmärkidel. Paljud võistlesid tavapärasest võistlusrõõmust, osad andsid enne Tallinn International Horse Show-d hobustele võimaluse harjuda sisetingimustega, koondislased Pill, Kivisild ja Udeküll andsid viimast lihvi enne uuel nädalal Moskvas toimuvat CSI3* tasemega võistlust.

Võistluspäeva põhialaks oli ümberhüpetega parkuur kõrgusel 135 cm. 20-st alustanust jõudsid ümberhüpetele viis, kelle hulgast kiireima ja vigadeta sõidu tegid Pill (Ruila Tall) ja Virgin Express. Teise ja kolmanda koha andsid samuti puhtad sooritused. Teisena lõpetasid Kairi Dräbtsinskaja (Viljandimaa) ja Preston, kolmandana Ebbe-Liisa Sõnajalg (Parkuur) ja Trooja. Ümberhüpetele jõudnud Udeküll (Parkuur) ja Ex Calibur ning Vatsel (KRT) ja Fee kogusid karistuspunkte olles vastavalt neljas ning viies.

Põhisõidule eelnes tervelt viis võistlusala. 125 cm lõpetasid võidukalt Paul Argus (Tondi) ja Stacandra, 115 cm Andres Udeküll ja Calcyl. Ponide 100 cm parimad lid Grete Aikevitsius (Simon) ja Hornetta, ponide 90 cm Hanna Liisa Aasmaa (Simon) ja Diva. Päeva alustanud 90 cm avatud parkuuri võitsid Theresa Dee Torjus (Tondi) ja Lakay.