Ruila Sügisvõistlus näitas taas korraldajate küpsust

Laupäevane varahommik tervitas meid Ruilas päikesepaiste ja kargusega. Ilmaga oli vedanud nagu alati siinsete võistluste puhul ja võistluste direktor Kaity Kirsipuu oma meeskonnaga sai tehtud töö osas ainult rahule jääda. Meeldivaks üllatuseks oli veel see, et meie väikesele võistlusele olid lisaks eestlastele kohale sõitnud ka naabervabariigi, Läti sportlased kes pakkusid konkurentsi igas võistlusklassis.

Päev algas 80 cm parkuuriga, rajameister Andres Treve oli üles seadnud väga mõnusa ja hästi loogilise raja kõigile väikestele ratsutajatele ja noortele hobustele, keda selles sõidus nägimegi õige rohkesti. Kõige vahvam oli aga see, et sõidu võitis väike meesratsutaja Priit Reinaus ponil Rummu Jüri Märjamaalt, kes sooritas ümberhüpped tõeliselt oskuslike pööretega, teiseks tuli sama klubi ratsutaja Katriin Sirak ponil Sinusukk ja kolmandaks Therese Dee Torjus Lakayl Tondi klubist. Parima kohaliku klubi sportasena saavutas kuuenda koha Sandra Liis Hääl poni Aramis (fotol).

Järgmisena kavas olnud Jokkeriga valiktakistussõit pakkus põnevust pealtvaatajatele ja tekitas teistsuguste reeglitega peavalu sportlastele. Kuigi ma ise sellise parkuuri poolehoidjate hulka just ei kuulu, oli vahelduseks sellist sõitu vaadata vägagi huvitav. Võistlusala võitis ülikindla ja ilus sõiduga kohaliku klubi noor sportlane Jessica Raide hobusel Zorita B, teiseks tuli Liga Petersone Lätist ning kolmandaks Heili Püümann hobuse Cheik Niitväljalt.

Päeva kolmas ala, 115 cm viidi läbi tavapärase kaheosalise artikli järgi, kaksikvõidu selles sõidus krabas endale taas kohalik, Triin Bergmann (fotol), vastavalt siis hobustel Vythagoras ja Well Done, kolmandaks tuli Tõnis Oissar Arlettal Niitvälja ratsaklubist.

Lisaks teada-tuntud seltskonnale startis selles parkuuris hulgaliselt uusi ja huvitavaid noori hobuseid, keda järgmisel aastal on ilmselt võimalus näha ka suuremates sõitudes. Õnneks pole ratsaspordis siiski väga tugevalt tunda majanduslangust ja ikka leidub inimesi, kes soovivad ka praegustes oludes endale hobuse soetada.

Päeva põhisõidus, 130 cm parkuuris startisid peaaegu kõik meie hetkel kodus olevad paremad takistussõitjad ning seetõttu jätkus põnevust kuni viimase ümberhüppajani välja. Juba mitmendal võistlusel sel aastal juhtub nii, et võidu viib viimasena ümberhüpetel startinu, nii läks ka seekord ja võitjaks tunnistati Siim Sinijärv hobusel Vilandro K, teise koha saavutas sel päeval juba eelmises sõidus hiilanud Triin Bergmann Vythagorasel ning kolmandale kohale tuli samuti Ruila talli oma sportlane Margit Mägi hobusel Vega (fotol).

Ilm pidas kenasti vastu lõpuni ning kogu võistluse võis ka muus osas väga kordaläinuks lugeda. Tuleb välja, et sellise väikese võistluse tegemiseks polegi vaja palju muud kui pealehakkamist ja head tahet. Pärast võistluse lõppu istusime asjaosalistega hetkeks kokku, sõime torti, rääkisime sel aastal juba toimunud üritustest ja pidasime plaane järgmiseks hooajaks ning need plaanid kasvasid vestluse käigus üsna suurteks.

Siim Sinijärv ja Vilandro K

Siinkohal tahakski tänada kogu Ruila Talli peret eesotsas Eha ja Martiga, kes väsimatult viitsivad ikka midagi korraldada ja kellele läheb tõesti korda Eesti ratsasport ja kõik sellega seonduv, olenemata ajahetkest või poliitilisest riigikorrast 🙂

Kohtumiseni taas Ruila võistlustel juba järgmisel aastal!