Ruila võistlusel kolmandik läbitud

Tänavune suurim ratsaspordiüritus on kätte jõudnud. On reede, 10. juuli. Olles Ruilas ametis, jõuan võistluspaika pisut enne kaheksat. Varahommikuselt unine Ruila võtab mind vastu kergelt tuulise ja vihmahõngulisena. Õnneks on spetsialistid Hüdroloogia ning Meteoroloogia Instituudist lubanud palju suvisema ilma saabumist pärastlõunaks.


Juunioride meistrikate esimene osavõistlus

Hommik algab noorte ratsanike sõiduga, kus takistuste kõrguseks 125 cm. Samas käib arvestus ka tänavuse juunioride meistri tiitlile. Esimesena startinud lätlanna Linda Ansule, kelle võistlusratsuks Lemons, lõpetab karistuspunktideta, sooritamata kiirusparkuurile omaseid väikeseid pöördeid. Keegi ei julgenud uskuda, et parimaks tema tulemus jääbki. Eesti noorsportlaste meele teeb veelgi tusasemaks fakt, et ka teise koha võtab lätlanna – sedapuhku Palladium Cup’ilgi osalev Linda Viša Aronsil. Parima Eesti noorena saavutab kolmanda koha Jaanika Leinemann (Kuldne Kabi) Sferal, kellel samuti õnnestub karistuspunkte vältida.

Osad võistlussõidus osalejad sihivad ainult juunioride meistritiitlit. Selles arvestuses lõpetavad esimese võistluspäeva karistuspunktideta vaid Madis Morna (Parkuur) Ellipsil ja Maarja Liisa Lindre (Kuldne Kabi) Sternil. Juunioride meister selgub pärast homset ümberhüpetele toimuvat parkuuri, kus takistuste kõrgus samuti kuni 125 cm. Arvesse lähevad mõlemal päeval teenitud karistuspunktid. Võrdse tulemuse korral osutub paremaks see, kes on lõppprotokollis eespool homses sõidus.Jaanika Leinemann ja Sfera. Foto: Külli Tedre

Catlin ja Listra on täna võitmatud

Päev kulgeb omasoodu edasi ning teise võistlusalana võetakse käsile avatud parkuur kõrgusel 120cm. Iirlasest rajameistri Tom Holdeni stiilina avastame asjaolu, et mõlemas kaheosalises parkuuris paneb ta esimesse osasse üheksa takistust, millest kaks on kahesed süsteemid. Uurides stardijärjekorda ning analüüsides eelnevate perioodide tulemusi, peavad paljud 120 cm parkuuri favoriidiks pankur Catlin Vatselit (GKG) Listral ning neil ei tule pettuda – Catlin lõpetab teise osa puhtalt ajaga 22.91. Noore pankuri tulemust asub jahtima suurmeister Rein Pill (Kuldne Kabi) Touransil, kuid alla tuleb vanduda 0.05 sekundiga. Selle tulemusega ongi Rein lõpp-protokollis teine.
Muide, rõõm on tõdeda, et vahepealsest vigastusest on paranenud Reinu esiratsu A Big Boy. Täna tehti koos üle pika aja esimene start ning valiti algkõrguseks just 120 cm. Rada läbiti puhtalt ja rahulikult. Loodame, et peagi näeme A Big Boy’d jällegi oma täies hiilguses.


Catlin ja Listra. Foto: Külli Tedre

Ilm annab üha rohkem märke suvest. Tuul on kadunud, temperatuur tõusnud. Kell kaks alustame kaheosalise parkuuriga kõrgusel 130 cm. Kui eelmises sõidus peeti Catlinit ja Listrat kindlaks favoriidiks, oli sellel kõrgusel nendest rääkides pigem kahtlejaid. Võistluspaar tõestas aga vastupidist ning võttis võidu – juba teise järjest. Eesti naiste visadust aitas tõestada Ebbe-Liisa Sõnajalg (Saaremaa), kes platseerus Pärnaga teisele kohale. Kolmandana lõpetas tänavu harva võistlev Ivo Ots Amerantel.

Päeva kõrgeimas parkuuris on edukaim venelane, parima eestlasena Heiki Fee’ga teine

Esimese päeva olulisema võistlusalana oli seejärel kavas kell 17 alanud ja Tallinki auhindadele toimunud Suure Ringi esimene sõit kõrgusel 140 cm. Parim selgitati põhimõttel puhtus ja kiirus. Eestlastest võis sõidu eelselt favoriitideks pidada sel kõrgusel kiireid sõite teinud Urmas Raagi ja Lagunat, kuid kindlasti ka hiljuti Moskvas ideaalseid esitusi näidanud Tiit Kivisildi Ultimusel ning Rein Pilli Virgin Expressil. Kahjuks ei pääsenud neist võistluspaaridest karistuspunktideta mitte keegi. Õnnestumisele oli läheimal Raag, kes võttis maha viimase takistuse. Samas ei oleks Raag ka puhta sõiduga võitnud vaid lõpetanud teisena. Parimaks osutus täna esimese stardi teinud Arseny Shpakovski Venemaalt hobusega Campino 51. Parima eestlasena lõpetas Heiki Vatsel Fee-ga teise, Andres Treve Sandokanil neljanda kohaga. Kahe eestlase vahele mahtus tuntud lätlane Guntars Silinš hobusel Lord Picasso.


Lootuste Karika põnev lõppvaatus

Õhtu saabus ja võistlustulle asusid noorte ratsanike võistkonnad, kelle vahel oli vaja selgitada parim võistkondliku Lootuste Karika kokkuvõttes. Aktiivsetele ratsaspordihuvilistele on eelnevastki teada, et võistlus toimus seitsme võistkonna vahel, kus igas neli liiget. Iga võistkonna liige võistles erineval kõrgusel kahes voorus – 100 cm, 110 cm, 115 cm ja 120 cm. Kogu sarja kolme etapi jooksul oli täna esimene ja ainuke kord, kus üks võistkondadest lõpetas karistuspunktideta. Sellega sai hakkama esimese etapi ning ka tänase etapi ja koondvõitja Andres Treve võistkond. Võidukasse tiimi kuulusid Kristjan Sinikas, Johanna-Kristiina Väät, Maris Suuster ja Tjorven Siiboja. Teisena lõpetasid nii täna kui kokkuvõttes Marit Künnapuu esindatavad Helen Ramjalg, Marin Varblane, Diana Koppel ja Teele Metstak, kes täna kogusid neli karistuspunkti.

Andres Treve juhendamisel tulid sarja üldkokkuvõttes võitjateks ka tänase sõidu esimesed (vasakult): Andres Treve, Kristjan Sinikas, Maris Suuster, Tjorven Siiboja ja Johanna-Kristiina Väät. Foto: Külli Tedre

Tule homme!

Kolmandik Ruila rahvusvahelisest võistlusest on selja taga. Homme hommikul kell 9.00 jätkame ponide võistlusega. Hiljem selgub tänavune juuniorite meister ning võisteldakse kõrgustel 130 cm ning 140 cm. Homse päeva magnetiteks tõotavad kujuneda kell 16.00 algav jalgpallimatš Eesti ja muu maailma takistussõidukoondiste vahel ning sellele järgnev Derby. Huvilised, olge kohal!