Ruilas algas Talvine Ponikarikas takistussõidus

Kui poniklassi koolisõitjad alustasid oma sarja nädal tagasi Veskimetsas, siis takistussõitjad tegid algust eile, laupäeval 12. jaanuaril, Ruilas. Vaatamata külmenenud ilmale, oli võistlejaid kogunenud omajagu.

Tänavust Talvist takistussõidu Ponikarikat peetakse kolmes võistlusklassis – 65/75 cm, 85 cm ja 100 cm. Kahes madalamas klassis on etappidel tegemist juhtimisparkuuridega, kus rakendatakse FEI Challenge C-kategooria reegleid. Eilses madalamas parkuuris oli rajameister Kristjan Lepp kasutanud kahte kohustuslikku traaviala ning ühte fikseeritud sammude arvuga takistuste vahet. Kui traavialal karistakse eksimust nelja karistuspunktiga, siis fikseeritud sammude arvu vastu eksimust ühe karistuspunktiga.

Väikestele ponidele mõeldud madalaima arvestuse esikolmiku moodustasid eile Stella Brett Mesila (Märjamaa) ja Rannapoiss, Jennifer Chelsea Laanet (KRT) ja Alfiine ning Birgit Loik (Tondi) ja Mango. Kõrgusel 85 cm, kus sarnaselt madalama parkuuriga tuli läbida kaks traaviala, osutusid parimateks võitja Marleen Selge (Simon) Hornettal, teine Helena Palu (Ruila Tall) Ramsesel ning kolmas Kelly Bersin (Tondi) ponil Macho. Traditsiooniliselt oli vähim osavõtjaid 100 cm kõrguses ponide parkuuris, milles seekord osutus parimaks Mari-Liis Oberg (Tondi) Toonikul jättes teiseks Pille-Riin Reinausi (Märjamaa) ponil Onslow ning kolmandaks Erika Edingi (Simon) ponil Dolores.

Nimetagem siinkohal ära ka hiljem läbi viidud avatud arvestuste parimad. 100 cm võitis Erle Maido (Tallinn) hobusel Windar, 110 cm Liia Pjatakova (Saaremaa) hobusel Elfi ja 125 cm Kätlin Sehver (Ruila Tall) hobusel Lord Leu.