Ruilas jagati välja viimased sisemeistrivõistluste medalid (video)

Liisbet Talisoo ja Hubba Bubba. Foto: Celin Lannusalu

Kui suurem osa inimesi tegeles täna hommikul kodus munade värvimise või otsimisega, siis hakkajad poniratsanikud olid teel Ruilasse takistussõidu sisemeistrivõistlustele.

Poniratsanikele jagati medalid kahes arvestuses: väikesed ponid ja suured ponid. Esimesed hüppasid 95 cm ja teised 105 cm kõrguseid takistusi. Võitjad selgusid ümberhüpete tulemusena.

Väikeste ponide arvestuses asusid põhiparkuuris starti 10 paari, kellest ümberhüpetele pääses kokku 4. Suurtes ponides oli startijaid 15. Kohe esimesena tegi ilusa soorituse Katariina Tomann (Tondi RSK, treenerid Sirje Argus, Kaie Kangur ja Dina Ellermann) juba kogenud ponil Jalica Van Blommerchot. Edasi järgnes pikk ebaõnnestumiste rada, kus tuli ette rohkelt lattide mahaajamisi ja tõrkeidki ning juba hakkas tekkima väike kartus, et siin arvestuses ümberhüppeid ei tulegi. Siis aga õnnestus puhtalt lõpuni jõuda teisel Tondi klubi ratsanikul Vanessa Simustel (treenerid Sirje Argus, Kaie Kangur ja Dina Ellermann) ponil Only. Tuli ka kolmas puhas sooritus Liisbet Talisoolt (Audruranna RSK) ponil Hubba Bubba ja nii jäi üle oodata põnevat mõõduvõtmist ümberhüpetel.

Liisbet Talisoo ja Hubba Bubba. Foto: Celin Lannusalu
Mia-Marleen Lanno ja Taglas. Foto: Celin Lannusalu

Kiires tempos möödunud ümberhüpetel tuli väikeste ponide arvestuses kullale Mia-Marleen Lanno (Tondi RSK) ponil Taglas, kes olid lausa 8 sekundit kiiremad hõbemedali saavutanud Eelia Laasmast (Audruranna RSK) ponil Ohara. Kiire aja aga kahjuks 4 kp-ga jõudsid finišisse Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK, treenerid Sirje Argus ja Kaie Kangur) ja Macho, saades tasuks pronksmedali.

Mia-Marleen Lanno ja Taglas. Foto: Celin Lannusalu

Ka suurte ponide arvestuses oli ümberhüpetel kaks puhast sõitu. Katariina ja Jalica olid küll kõige kiiremad, kuid said kahjuks kirja ühe vea ning lõpetasid kokkuvõttes pronksmedaliga. Kullale sõitsid end Liisbet ja Hubba Bubba ning hõbeda said kaela Vanessa ja Only.

Peale põhjalikke fotosessioone jagasid rõõmsad võitjad oma muljeid. „Võistluse alguses olin väga närvis, sest viimasel ajal pole mul 105 cm kõrgustel radadel hästi läinud. Aga poni üllatas mind väga ja päästis mind päris mitmel korral ära,“ ütles Liisbet.
„Minul ei olnud hommikul mingeid mõtteid peas, sest ma ei teadnud, mida oodata, kuna konkurents oli tugev. Kui olin põhiparkuuri oma põhiponiga puhtalt läbinud, oli juba veidi parem tunne. Ümberhüpetele läksin ikka tahtmisega kiireid pöördeid teha ja siis kuidagi see võit tuli,“ naeris Mia-Marleen.

Väikeste ponide medalikolmik. Foto: Celin Lannusalu
Suurte ponide medalikolmik. Foto: Celin Lannusalu

Sisemeistrivõistlused on selleks hooajaks läbi ja kõik ratsanikud teevad hoolega ettevalmistusi välisvõistlusteks, millest esimene toimub juba järgmisel nädalavahetusel Perilas.

Ratsaliit tänab kõiki sisemeistrivõistluste korraldajaid, abilisi ja oma toetajaid: Alexela, Autospirit, Havas, Postimees, Nordic Hotel ja RSK Golden Rush.

Sisemeistrivõistluste pilte saab tellida https://celinslightroom.smugmug.com/ (takistussõit) ja https://www.kyllitedre.com/ (koolisõit).

Tulemused