Ruilas peetakse nädalavahetusel suve suurim ratsaspordivõistlus

Eelolevast reedest alates peetakse Ruilas rahvusvahelise ratsavõistluse Rahvuste Karikas (Nations Cup) Eesti etapp, mille käigus selgitatakse ka Eesti seenioride meister takistussõidus.

Võistlustest võtavad lisaks Eesti rahvuskoondisele osa ka Soome, Läti, Leedu, Venemaa ja Valgevene takistussõidumeeskonnad. Kokku asub nädalavahetusel starti üle 160 hobuse ning lisaks Rahvuste Karika ja Eesti meistrivõistluste sõitudele toimuvad sündmuse raames võistlused ka avatud klassile, juunioridele ning noortele hobustele.

Laupäeval, 28. juulil algusega orienteeruvalt kell 16.00 toimub individuaalne grand prix parkuur ümberhüpetele, pühapäeval, 29. juulil orienteeruvalt kell 15.00 toimuv Rahvuste Karikas viiakse läbi kahevoorulise võistlusalana, kus takistuste järjekord on mõlemas voorus sama. Esimese vooru võistkondade stardijärjekord määratakse loosimisega, teises voorus starditakse ümberpööratud paremusjärjestuses. Teises voorus stardib kuni 8 parimat võistkonda, igas neist kolm võistkonna esindaja poolt valitud võistlejat. Kui esikohale pretendeerivatel võistkondadel on võrdne arv karistuspunkte, siis viiakse läbi ümberhüpped, millest võtab osa üks võistkonna poolt valitud esindaja.

Võistluspäevad algavad reedel kell 10.00, laupäeval kell 9.30 ning pühapäeval kell 9.00. Sündmus on pealtvaatajatele tasuta.

Rahvuste Karikas on üks maailma vanimaid ja auväärsemaid võistkonnavõistlusi, mis sai alguse 1909. aastal. Rahvuste Karikas on ainus võistlus, kus riikide võistkonnad võistlevad üheaegselt kõrgeima koha eest.

Vaata täpsemalt sündmuse kodulehelt www.tallinnhorseshow.ee

Eesti Ratsaspordi Liit