Ruilas sai näha tipptasemel ratsasporti

Urmas Raag ja Con Quick. Foto: Celin Lannusalu

Möödunud nädalavahetusel sai silmailu kõrgtasemelise ratsavõistluse näol nautida Ruilas. 14.-16. augustil viidi seal läbi rahvusvaheline ratsaspordivõistlus, mille raames toimus ka kaks maailmakarika etappi. Viimastest saab lähemalt lugeda juba varasemalt Hobumaailma portaalis ilmunud artiklist.

Reedel toimus võistluse ava-alana 120 cm parkuur, kus oli võitu püüdmas kolmkümmend kaheksa osalejat. Rada hüpati kiirusele, vigadeta soorituse tegi kakskümmend kaks paari. Sõidu võit jäi kodumaale, võidu väärilise sõidu tegid Janely Saar (Pärnumaa RSK) ja Ilsonne V Bareelhof, teise tulemuse sõitsid lätlanna Laura Luize Leinerte ja Alibi, kolmanda koha teenis Kristine Egle (LAT) ratsuga Cincinatti Z.

Kiirusele hüppasid nelikümmend kaks osalejat ka 130 cm rajal. Sõidu võit ja ka kolmas koht läksid Leedu sportlasele Matas Petraitisele ratsudega Soli Deo Glorija ja Heineken. Teise tulemuse sõitis välja kodupubliku rõõmuks Berit Lehtsaar (Viljandimaa RSK) hobusega Solei Solei.

6-ja 7-aastaste noorhobuste 120/125 cm sõidus noppisid eestlased kolmikvõidu – võidu sõidu tegid Rein Pill (RK Ruila Tall) ja Ilady, teise ja kolmanda koha sõitis välja Siim Sinijärv (Pärnumaa RSK) vastavalt ratsudega Eddy ja Saxello K.

Reedese põhisõiduna toimus 140 cm takistustega parkuur. Suure Ringi sõidus osales kolmkümmend kuus sportlast, eksimusteta lõpetas neist neliteist. Sõidu võidu ja ka kolmanda koha noppis Läti sportlane Kristaps Neretnieks hobustega Udgi Girl des GY ja Hoogheid. Topeltvõidust lahutas lätlast teise tulemuse välja sõitnud Urmas Raag (Tartumaa RSK) ja Con Quick.

Kristaps Neretnieks hobustega Udgi Girl des GY. Foto: Celin Lannusalu

Laupäevase esimesene parkuurina toimus jällegi noorhobuste sõit, kus rada oli üles seatud kõrgustel 125/130 cm. Neljakümne kolme osalejaga parkuuri võitis soomlanna Sanna Backlund ratsuga Iprimero, teise tulemusega lõpetasid Girts Bricis (LAT) ja Ilexta ja kolmanda koha said Mila Saukko (FIN) Consilium.

Viiekümne kahe osalejaga 130 cm parkuuris oli eksimusteta sõite viisteist. Esikolmiku kohad läksid ka selles sõidus kõik väljapoole Eestit. Võidu noppsid Kristaps Neretnieks (LAT) ja Udgi Girl des GY. Teise ja kolmanda koha saavutasid Leedu sportlased Karolina Vasiliauskaite ja Venezio Of Coco ning Aiste Nefedjevaite ja Dylano M.

Päeva põhisõiduna viidi läbi 145 cm ümberhüpetega parkuur. Ümberhüpetele pääsenud seitsmest paarist kuus olid eestlased. Kodupubliku rõõmuks moodustasid esikolmiku Eesti sportlased. Võidu väärilise sõidu tegid Urmas Raag (Tartumaa RSK) ja Con Quick, teise koha saavutasid MK-etapi võitjad My Relander (RK Ruila Tall) ja Expert, kolmandad olid Renek Rosenberg (RK Ruila Tall) ja Fred.

Laupäevase viimase parkuurina hüpati 120 cm rajal, kus Läti sportlased võtsid kolmikvõidu. Võidu sõidu tegid Magdalena Pildere ja Kamilla. Teiseks tuli Kristine Egle hobusega Casquetta ja kolmandaks Tatjana Reznuk hobusega Hoppy W.B.. Parima eestlasena lõpetas neljandal positsioonil Rein Pill (RK Ruila Tall) hobusega Ramira-K.

Pühapäeval toimus 4 parkuuri, viimane nendest maailmakarika etapp. Võistluspäeva alustati Väikese Ringi 125 cm sõiduga, kus konkurentidele tegid silmad ette Janely Saar (Pärnumaa RSK) ja Ilsonne V Bareelhof.

Noorhobuste klassis kõrgustel 125/130 cm oli võidukas Leedu sportlane Kristupas Petraitis hobusel Cornet’s Cloud. Teisele kohale platseerus Rein Pill hobusel Ilady ning kolmanda tulemuse said kirja soomlanna Sanna Backlund ja Iprimero.

Kiirusele peeti 135 cm parkuur, kus võidu väärilise esitluse tegid Rein Pill (RK Ruila Tall) ja Sloopy Z.

Rein Pill ja Sloopy Z. Foto: Celin Lannusalu