Ruilas selgusid Balti Takistussõiduliiga parimad

Möödunud laupäeval ja pühapäeval peeti Ruilas tänavuse Balti Takistussõiduliiga (Baltic Jumping Laegue) otsustav etapp, selgusid võitjad poniklassis, juuniorite, noorte ratsanike, noorte hobuste ja avatud klassi arvestuses.

Balti Takistussõiduliigas peeti kokku kolm etapp, millest esimene Leedus, teine nädalapäevad tagasi Lätis ja viimane möödunud nädalavahetusel Ruilas. Eraldi võistlusklassid olid poniratsanikele, juunioritele, noortele ratsanikele ja noortele hobustele ning avatud klassile. Kolmest etapist läks arvesse kaks paremat tulemust. Punkte jagati kahe päeva tulemuste alusel. Esimesel päeval peeti kõikides arvestusklassides sõidud puhtusele ja kiirusele, millest sportlased võtsid kaasa kohapunktid – esimene null, teine üks, kolmas kaks jne. Teisel päeval võisteldi ümberhüpetele ning eelmise päeva kohapunktidele lisati teise päeva põhiparkuuris kogutud karistuspunktid.

Balti Takistussõiduliiga karikad; foto Gerlin Kess

Poniklassis, samuti juuniorite ja noorte hobuste klassides olid tegelikult enne Ruila etappi juba võitjad selgunud. Igas nimetatud klassis oli keegi kogunud kahe etapi võidupunktid, mida reaalselt keegi enam ületada ei saanud. Poniklassis startis Ruilas 40 punktiga lätlanna Monta Pareiza, kes võitis lisaks ka Ruila etapi. Ruilas oli ta avapäeval poniga Ruanda võitja, teisel päeval saavutas nelja karistuspunktiga viienda koha. Koondarvestuses järgnesid lätlannale teisel kohal Kati Raidma, kolmandal Grete Rebane. Kahe Eesti ponisõitja vaheks jäi vaid punkt.

Monta Pareiza võitis BJL poniklassi arvestuse; foto Gerlin Kess

Juuniorite võistlusklassis oli Pareizaga sarnases seisus Sabine Silina, kes samuti Läti takistussõitja. Ruilas lõpetas ta teise tulemusega, jäädes alla oma kaasmaalasele Martinš Pildersile. Pilders oli teine ka kokkuvõttes, tema punktisummaks kujunes Silina 40 vastu 36. Samade punktidega lõpetas ka Ruilas mitte osalenud leedukas Vygantas Rudaitis, mistõttu antigi välja kaks teist kohta.

Noorte ratsanike arvestuses tuli Eestile parim koht, kui Kristi Luha lõpetas esikoha jagamisega koos leedulanna Ruta Morkunaitega. Mõlemad noored kogusid kahe parima etapiga 34 punkti. Vaid punkti jäi liidritest maha Eleri Kiveste, kes võitis Ruila teise osavõistluse hobusega Copherfild, saavutades sel moel üldarvestuse kolmanda koha.

Kristi Luha jagas noorte arvestuses esikohta; foto Gerlin Kess

Noorte hobuste võistlusklassis tegid laua puhtaks jällegi lätlased. Parima tulemusega, 40 punkti, lõpetas kuueaastane Lecko, ratsanik Marite Pinte. Eisel kohal lõpetas seitsmeaastane Perfect Lady, kellega võistles Kristine Egle ning kolmanda koha teenis välja kuueaastane Bailey , kelle sõitjaks Maira Leja. Avatud klassiski ei olnud eestlastel paremate sekka asja. Võitis leedukas Danielius Gutkauskas, Ruila teise osavõistluse võiduga kinnistas oma teise koha Läti takistussõitja Aleksanders Šakurovs (võitis hobusega Girs Rein Pilli ja A Broki ees), kolmas oli leedukas Zigmantas Šarka.

Põnevaks lõpuheitluseks oli Ruilas võistkondlik sõit kõrgusel 130 cm, kus osales kaks Eesti ja kaks Läti võistkonda. Kaks vooru läbis kaheksa karistuspunktiga ja võtis võidu Eesti esimene koondis, kuhu kuulusid Meriel Isok ja Diamond 4 Ever, Linda Randpere ja Konstantinos KS, Tiit Kivisild ja Corsica ning Katrin Pill ja Adolf. Teisele kohale sõitis end Läti teine, kolmandale Eesti teine võistkond.

Võidukas Eesti tiim; foto Gerlin Kess

Ruila etapi tulemused, samuti sarja koondtulemused, leiate aadressilt http://balticriders.com/jumping/jumping-estonia/jum-est-results/