Ruilas toimub Talvise Ponikarika Suur finaal, jätkub takistussõidu sari

Käesoleva nädala pühapäeval, mil kuupäevaks 11. aprill, jõuab Ruilas lõpule Talvise Ponikarika suurim arvestus. Ponikarika finaal on jagatud kaheks osaks, madalamad finaalid peetakse 24. aprillil Tondil. Sama võistluse raames viiakse läbi ka Talvise takistussõidu Karikasarja viimane neljas etapp.

Heidame siinkohal põgusa pilgu tabeliseisule enne finaale. Kõrgeimas ponide arvestuses on kahe esimese sportlase punktivahed väikesed. Juhib Liis Anette Pae (Tondi), kellel 58.5 punkti, teine on Triinu Lepa (Märjamaa), kellel punkte 58.1. Kolmandana järgneb neile 48 punktiga Mai-Britt Nuudi (Ruila Tall). Suures finaalis on takistuste kõrguseks 105 cm, punkte antakse koefitsendiga 1.5.

Vaatame üle ka madalamad arvestused. 80 cm tasemel juhib Berta Tsernant (Tondi) olles kogunud 52 punkti. Teisel kohal on Kristin Kaasik (Tondi) 50-e ja kolmandal Kristina Helmes (Tondi) 48-a punktiga. Madalaimas arvestuses on hetkel kaksikjuhtimine. 52 punkti on kogunud nii Kamilla Alma Vilderson (KRT) kui Kristi-Maria Tüvi (Tallinn). Kolmas on 50 punktiga Kati Raidma (Vändra).

Nimetagem siinkohal ära ka takistussõidu karikasarja hetkeliidrid. Nii avatud kui ka noorte hobuste ratsastajate arvestuses juhib pärast kolme etappi Andres Treve (Black Stallion), juunioritest Eleri Kiveste (Vändra) ja noortest ratsanikest Kätlin Sehver (Ruila Tall).

Hillar Talts