Ruilas toimus ERL Talvise Ponikarika teine etapp

Laupäeval, 10. märtsil, viidi Ruila maneežis läbi tänavuse ERL-i Talvise Ponikarika teine etapp, mille raames toimus ka mitmeid avatud sõite.

Ponikarika kõrgeima klassi takistuste kõrguseks on tänavugi 100 cm ning Ruilas jätsid veenva võidu kodutalli Linda Randpere ja Okey edestades järgmist võistluspaari ümberhüpetel rohkem kui nelja sekundiga. Teisena lõpetasid seekord Maarja Buddell (Simon) ja Hornetta ning kolmandana Helen Rätsepp (Ruila Tall) ja Kalou.

Keskmises arvestuses, kus takistuste kõrguseks 85 cm, võidutsesid Marleen Selge (Simon) ja Hornetta. Teisele ning kolmandale kohale jõudsid vastavalt Birgit Loik (Tondi) ja Toonik ning Maria-Johanna Reinstein (KRT) ja Saffierah. Väikeste ehk kuni 130 cm ja kuni 140 cm turjakõrguste ponide 65/75 cm sõidus oli puhtaid sooritusi tervelt 15 ning kõikide nende nimed leiate meie kodulehekülje kalendri rubriigis olevate tulemuste alt.

Lisaks ponikarika sõitudele oli laupäevasel võistlusel kavas kaks avatud klaasi sõitu. 100 cm ümberhüpetega parkuuri võitsid Egle Palm (Tondi) ja Fally, 110 cm Paul Argus (Tondi) ja Peak a Boo. Noorhobustest võistlesid 110 cm tasemel 5-e ja 6-e aastased, kus parimaks osutus Gamin D (2006/Washington/Cumano) Renek Rosenbergi ratsastamisel, 100 cm 4 – 5-e aastaste klassis jagasid esikohta puhaste ümberhüpetega Hugh Grant de Muze (2007/Shindler de Muze) ja margit Mägi, Torpille du Banny (2007/Balougran Z) ja Renek Rosenberg, Bad Boy 2 (2007/Bentley vd Heffnick) ja Paul Argus ning Cobra B (2007/Cobra) ja Katrin Pill.

Homme jätkatakse Ruila Talv nimelise võistlusega, kus kavas parkuurid kõrgustel 115, 120 ja 130 cm.