Ruilas toimus kahepäevane takistussõiduvõistlus

Põhisõidu võitjad Paul Argus ja Jay-Z Bee. Foto: Laura Pedjak

Möödunud nädalavahetusel toimus Ruilas suvine takistussõiduvõistlus, kus kahe päeva jooksul võisteldi seitsmes parkuuris. Olenemata heitlikest ilmaoludest, tehti kahe päeva jooksul 330 starti. Laupäevase 130 cm parkuuri võitsid Susan Kaleta ja Hudson Hornet, pühapäevase põhisõidu parimad olid Paul Argus ja Jay-Z Bee.

Laupäevast võistluspäeva alustati 100 cm rajaga, kus oli võistlustules viiskümmend kuus paari. Kahefaasilisel rajal oli vigadeta sõite kakskümmend üheksa. Kiire sõiduga võitsid Birgit Adler (Valgeranna RSK) ja Lady, teise tulemuse said kirja Mia-Marleen Lanno (Tondi RSK) ja väikeponi Taglas, kolmandad olid Kristin Liset Lepasaar (Viru Ratsu) ja Orlymeja.

Kahefaasilises 110 cm parkuuris oli osalejaid koguni 76. Tihedas konkurentsis tegid võidu väärilise sõidu eelmises parkuuris kolmandad olnud Kristin Liset Lepasaar (Viru Ratsu) ja Orlymeja. Teise tulemuse sõitsid välja Elisabeth Ervald (Viru Ratsu) ja Liberty D’Estella, kolmanda koha said Ville Paloheimo ja Locri.

120 cm parkuuris hüpati puhtusele-kiirusele. Kuuekümne ühest osalejast tegid vigadeta soorituse viisteist. Kiireima ajaga lõpetasid esimesel positsioonil Siim Sinijärv (Pärnumaa RSK) ja Saxello K. Rein Pill (RK Ruila Tall) ja Chekkonen lõpetasid teisel positsioonil. Napi 0.21 sekundilise kaotusega jäid kolmandale kohale Katrin Pill (RK Ruila Tall) ja Jelena G.

Laupäevase viimase parkuurina hüpati 130 cm rada puhtusele-kiirusele. Konkurentidele tegid silmad ette Susan Kaleta (Viljandimaa RSK) ja Hudson Hornet. Teisele kohale platseerusid Rein Pill (RK Ruila Tall) ja Sloopy Z, kolmanda koha said Hanno Ellermann (ESHKS) ja Momentum.

Pühapäeval toimus esimese sõiduna kahefaasiline 115 cm parkuur, kus parimad selgusid kahes arvestuses. Avatud arvestuses osales nelikümmend üks paari. Sõidu võitsid Kippen Närep (RSK FenEst Equestrian) ja Cesar Du Medoc, teisel positsioonil lõpetasid Linda Randpere (RK Ruila Tall) ja Essential De Muze K.S.H. Vaid 0.05 sekundilise kaotusega jäid kolmandale kohale Piret Ervald (Viru Ratsu) ja Emora.

Kippen Närep ja Cesar Du Medoc. Foto: Laura Pedjak

Amatööride arvestuses osales 12 paari – vigadeta sooritusi oli neli. Esikoha teenisid Catlin Vatsel (RK Ruila Tall) ja Joie Le Vivre, teisel postisioonil lõpetasid Mari Talinurm (RK Ruila Tall) ja Calvin. Kolmanda koha väärilise sõidu tegid Regina Rahula (ESHKS) ja Invitel.

Eelviimase alana toimus 125 cm puhtus-kiirus parkuur, kus osales kolmkümmend kaks paari. Võidu noppisid Ebbe Liisa Sõnajalg (RSK KRT) ja Egotrip.

Võistlusele pandi punkt ümberhüpetega 135 cm parkuuriga. Võistlustules oli 16 paari, ümberhüpetele pääses neist neli. Ümberhüpetel oli vigadeta sooritusi kaks – kiirema ajaga võtsid võidu Paul Argus (Tondi RSK) ja Jay-Z Bee, teise koha teenisid Rein Pill (RK Ruila Tall) ja Sloopy Z. Kolmandale kohale platseerusid ümberhüpetel 4 kp teeninud Tiit Kivisild (RK Ruila Tall) ja Haloubet, neljanda tulemuse sõitsid samuti 4 kp-ga Piret Ervald (Viru Ratsu) ja Joie De Ma Vie.