Saame tuttavaks: 10 küsimust Age Luhale

Foto: erakogu

Vanus: 51

Asukoht: Harjumaa, Suuresti tall

Milline on Sinu jaoks ideaalne hobune?

Töökas.

Millist nõu annaksid nooremale endale?

Hoia koolisõidust eemale!

Millise saavutuse üle oled kõige uhkem/tänulikum?

Olen õppinud nii ratsutama kui ratsastama ning jõudsin Grand Prix tasemele hobusega, kes oli vaid 2,5-aastane, kui ma ta endale algajana ostsin. Oleme nüüdseks edukalt võistelnud ja ka võitnud võistlusi mitmetes riikides – Eestis, Leedus, Hollandis, Kreekas ja USA-s. Oleme ka EMV pronksid. Suur õnn on olnud areneda koos sellise hobusega nagu Diamond In Black.

Mis on sinu “moto” ratsutajana?

Kahtle, kontrolli, tunneta!

Kui Sulle pakutaks võimalust investeerida suur hulk raha Eesti ratsaspordi arengusse, mida ette võtaksid ja kuidas seda raha kulutaksid?

Asutaksin talendiprogrammi, mille abil saaks talente toetada. Samas need ei peaks olema vaid ratsutajad, vaid ka näiteks groomid, kes on meie tugevad taustajõud ja n-ö head haldjad!

Millist hobust varasematest aegadest taga igatsed? Miks?

Hetkel ei ole veel kedagi taga igatseda.

Kellele hobumaailma inimestest austuse või imetlusega n-ö alt üles vaatad?

Foto: erakogu

Mul ei ole kombeks alt üles vaadata, vaatan iga sportlast kui isiksust. Austan kõiki ausaid ja hea suhtumisega sportlasi.

Näiteks võin tuua minu treeningukaaslase Diana Pruksi, kes on minu jaoks vaieldamatult Eesti tugevaim koolisõitja ning kes hämmastab mind oma tugeva tööeetika, distsipliini, avatud mõtlemise ja positiivsusega.

Takistussõitjatest toon välja Rein Pilli, ainuüksi tema kohalolek ajab selja sirgu!

Mida soovitad noortele Eesti koolisõidu tulevikulootustele?

Minge Eestist välja ja hankige kogemusi mujalt maailmast! Lugege!

Milline on Sinu lemmik treeningharjutus ilma milleta kuidagi hakkama ei saa ja mille juurde ikka ja jälle tagasi pöördud?

Korralik volt, õlad sees.

Nimeta üks asi, mida alles hiljuti hobuste või ratsutamise kohta õppisid?

Võib juhtuda, et armud hobusesse tunde baasil ja seda hoolimata hobuse välimusest, allüüridest, sugupuust jne. Õppetunniks see, et see tunne võib ka kalliks maksma minna.