Saame tuttavaks: 10 küsimust Getter Kangurile

Getter ja Ashwan Foto: Anett Jaadla

Vanus: 28

Asukoht: Harjumaa, Kurtna tall

Milline on Sinu jaoks ideaalne hobune?

Võin öelda, et mul on vedanud ja kõik mu põhihobused on siiani mu jaoks ideaalsed olnud.

Palladion on suure südamega aus ruun, kes annab endast kõik. Ta on alati rõõmus ja on ka kõigi lemmik! Forteesia on temperamentsemat tüüpi mära, kellel on ilusad suured liikumised ja kes jääb oma olekuga kõigile silma. Ashwan on lihtsalt Ashwan… Kunagi ei tea, mis plaan tal järgmisena on, pisut keeruline, kuid muidu tohutult hea, metsikult ilus ja armas.

Minu jaoks ideaalne hobune olekski kõik need kolm lemmikut kokku!

Millist nõu annaksid nooremale endale?

Treener Ulf Möller Getterile nõu andmas
Foto: erakogu

Mul on olnud suurepärane võimalus alustada ratsutamist Tondi Maneežis, sõita väga paljude erinevate heade hobustega ja treenida väga heade treenerite käe all. Mul on olnud ümber ka väga toetav meeskond.

Annaksin nõu treenida võimalusel koos tippratsutajatega – see annab motivatsiooni. Ja alati kuula treenerit!

Millise saavutuse üle oled kõige uhkem/tänulikum?

Mul on esmalt juba hea meel selle üle, et olen üldse saanud ratsutamisega tegeleda. Olen tänulik hobuste ja inimeste üle, kes on minuni jõudnud. Kolmandaks olen rõõmus, et olen saanud rahvusvahelistel võistlustel osaleda, see on eriline tunne! Ka võidud on alati väga magusad olnud!

Mis on sinu “moto” ratsutajana?

Naudi seda, mida teed!

Kui Sulle pakutaks võimalust investeerida suur hulk raha Eesti ratsaspordi arengusse, mida ette võtaksid ja kuidas seda raha kulutaksid?

Oleks see vaid nii! Looksin koondistele ja noortele head võimalused süsteemseks arenguks: treenerid, koolitused, treeninglaagrid jne. Lisaks ehitaks ratsakeskuse, kus oleks mitu soojendusega maneeži ja palju häid platse, et oleks võimalik võistlusi korraldada ning et ka erinevate alade ja tasemega sõitjad saaksid koos treenida.

Millist hobust varasematest aegadest taga igatsed? Miks?

Palladion
Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Õnneks on kõik mu põhihobused siiani alles ja näen neid tihti. Palladion on juba 24-aastane ja näeb siian suurepärane välja. Ta tunneb mind kaugelt karjamaalt ära ja jookseb vastu! Palladioni võiks kloonida!

Kellele hobumaailma inimestest austuse või imetlusega n-ö alt üles vaatad?

Vaatan paljusid tublisid hobuseinimesi suure austusega, see on väga pühendumist nõudev ala.

Mida soovitad noortele Eesti koolisõidu tulevikulootustele?

Töö, töö ja veelkord töö! Sõida võimalikult paljude erinevate hobustega, käi erinevatel koolitustel ja võistlustel nii palju kui jõuad. Austa oma hobust, ta on Sinuga võrdväärne partner ja ka tema tahab iga kord parem olla. Mis kõige tähtsam, unista suurelt!

Milline on Sinu lemmik treeningharjutus ilma milleta kuidagi hakkama ei saa ja mille juurde ikka ja jälle tagasi pöördud?

Mulle hullult meeldib piaffeega mängida ja ühe tempo tagant jalavahetused on ka lemmikud, samuti piruetid. Üldisemalt öeldes on üleminekud väga tähtsad.

Nimeta üks asi, mida alles hiljuti hobuste või ratsutamise kohta õppisid?

Mida rohkem saan teada, seda enam saan aru, et väga palju on veel õppida.