Saame tuttavaks: 10 küsimust Kertu Klettenbergile

Foto: Mari Ann Selge

Vanus: 31

Asukoht/Tall: Viljandimaa; Klettenbergide tall

Milline on sinu jaoks ideaalne hobune?

Ideaalne hobune on emotsionaalne, hingega ja pigem kuumem, tahab üle tõkke minna puhtalt ja kiirelt ning samas ei ole üleliia ettevaatlik.

Millist nõu annaksid nooremale endale?

Tee oma asja!

Millise saavutuse ole oled kõige uhkem/tänulikum?

Kesk-Euroopa liiga maailmakarika etappide finaali viimase päeva 155cm parkuuri neljanda koha üle koos Ulrikega. Siiani ilmselt kõige kõrgem ja tehnilisem rada, mida olen sõitnud.

Mis on sinu “moto” ratsutajana?

Iga hobune on erinev ja neile tuleb läheneda erimoodi.

Kui sulle pakutaks võimalust investeerida suur hulk raha Eesti ratsaspordi arengusse, mida ette võtaksid ja kuidas seda raha kulutaksid?

Panustaks fondi/projekti, mis oleks mõeldud kasvatajate ja sportlaste vahelise koostöö arendamiseks ja parandamiseks. Paraku on tihti nii, et kasvatatakse küll heade sugupuudega ja võimekaid hobuseid, kuid kõrgemasse sporti tihti ei jõuta, kuna ei ole finatsilist võimekust neid sinna viia.

Millist hobust varasematest aegadest taga igatsed ja miks?

Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Sportlike saavutuste kohapealt muidugi Ulriket, aga ma ei pea teda igatsema, sest näen teda karjamaal oma pensionipõlve nautimas. Hingeloomaks on väike, aga maailma kõige parem Quality Paul, keda ilmselt jään alati igatsema. Õnneks tal on väga tore uus omanik ja elu.

Kellele hobumaailma inimestest nö alt üles vaatad?

Maailma mõistes Daniel Deusser ja Marcus Ehning. Eesti tasemel kõigile, kes on sellest oma elatusallika teinud, sest ega see kerge ei ole ja järelikult peavad nad midagi õigesti tegema.

Mida soovitad noortele Eesti takistussõidu tulevikulootustele?

Peaks arvesse võtma , et hobune on loom oma emotsioonide, intstinktide ja käitumisega, ta ei ole masin, et töötab igapäev samamoodi.

Milline on Sinu lemmik harjutus ilma milleta kuidagi hakkama ei saa ja mille juurde ikka ja jälle tagasi pöördud?

Igasugused penerollid- panevad ratsaniku ilusti istuma ja mitte hobust segama ning hobuse tehniliselt õigesti tööle.

Nimeta üks asi, mida alles hiljuti hobuste või ratsutamise kohta õppisid?

Sain kiropraktikult üsna lihtsad harjutused, mida enne trenni hobustele teha, et neid lõdvestada ja pingetest vabastada.