Saame tuttavaks: 10 küsimust Maiken Lepistele

Maiken Lepiste – FAMOUS REINA @ 29.07.2017, Perila Summer Dressage / Estonian Young Horse Championships 2017 © Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

Vanus: 33

Asukoht: Erinevad tallid Soomes, Eestis tihti tegutsemas treeneri ja kohtunikuna

Milline on Sinu jaoks ideaalne hobune?

Koostööaldis ning terve hobune.

Millist nõu annaksid nooremale endale?

Iga asi juhtub omal ajal! Mine avasta maailma, õpi, kuula, koge ja naudi igat õppetundi.

Millise saavutuse üle oled kõige uhkem/tänulikum?

Üks õpetlikumaid perioode minu elus oli Taanis treenimine. See periood muutis väga palju minu arusaamist ja vaadet ratsutamisele.

Mis on sinu “moto” ratsutajana?

Tunneta ja kuula oma hobust. Kui jälgid baasratsutamise reegleid, tuleb kõik muu juba iseenesest.

Kui Sulle pakutaks võimalust investeerida suur hulk raha Eesti ratsaspordi arengusse, mida ette võtaksid ja kuidas seda raha kulutaksid?

Eelkõige investeeriksin meie seeniorsportlastesse, kuna meie seeniorid on enamasti ka treenerid – nad on eeskujuks ja avavad uksi ka meie noortele sportlastele.

Tooksin Eestisse regulaarselt ka välistreenereid ning palkaksin koondise treeneri, lisaks rahastaksin koostööd hobusekasvatajate ning ratsutajate vahel.

Millist hobust varasematest aegadest taga igatsed? Miks?

Neid hobuseid on mitmeid. Üks õpetlikemaid hobuseid oli Saladin, kes õpetas mulle kannatlikkust ja kasvatas mind lõpuks n-ö suureks!

Saladin ja Maiken Foto: Nele Kunder

Teine erakordne hobune oli Funfun HB, kelle teekond jäi kahjuks siin ilmas liiga lühikeseks. Ta oli kindlasti üks parimaid hobuseid, kellega mul kunagi õnnestus koostööd teha. Üks meeldejäävamaid momente temaga, mis teda täielikult iseloomustas, oli see, kui treenisime treeneriga üksikut jalavahetust – selle asemel, et teha üks, tegi ta kolm jalavahetust ühe tagant.

Kellele hobumaailma inimestest austuse või imetlusega n-ö alt üles vaatad?

Sõitjatest imetlen Eva Möllerit, kes esitleb kõiki oma hobuseid ääretu elegantsiga.

Hobuinimestest aga imetlen Andres Helgstrandi, kes on loonud ühe suurima hobuimpeeriumi maailmas. Seda ikka annab järele teha!

Mida soovitad noortele Eesti koolisõidu tulevikulootustele?

Kuulake ja usaldage oma treenerid. Minge mingi hetk ka Eestist välja ja kogege seda põnevat ning huvitavat ratsamaailma ja vaadake siis jälle Eesti poole tagasi!

Milline on Sinu lemmik treeningharjutus ilma milleta kuidagi hakkama ei saa ja mille juurde ikka ja jälle tagasi pöördud?

Hobune sääre ette ja ratsmete vahele, tagajalad aktiivseks ning enda alla. Üleminekud on kõige alus!

Nimeta üks asi, mida alles hiljuti hobuste või ratsutamise kohta õppisid?

Vaimne tugevus on sama tähtis kui füüsiline.