Saame tuttavaks: 10 küsimust Oliver Karmale

Foto: erakogu

Vanus: 35

Asukoht/tall: Niitvälja

Milline on Sinu jaoks ideaalne hobune? 

Minu arvates võiks ideaalsel hobusel olla omavahel tasakaalus julgus ja ettevaatlikus. Eelistan veidi rohkem ka verelisi hobuseid (diislitele).

Millist nõu annaksid nooremale endale?

Proovi näha erinevaid treenimis süsteeme ja ära hoia kinni ainult ühest stiilist.

Millise saavutuse üle oled kõige uhkem/tänulikum?

Kõige tänulikum olen 2018 Belgias Opglabeekis toimunud 2* 145-150cm GP 9. koha üle mille saavutasin tihedas konkurentsis kvalifikatsiooni sõitude kaudu. Parim saavutus siiani 2008 aasta Moskva 4* LR145cm ümberhüpetega sõidu võit.

Mis on sinu “moto” ratsutajana?

Ära õpeta ainult hobuseid, vaid õpi ka hobustelt.

Kui Sulle pakutaks võimalust investeerida suur hulk raha Eest ratsaspordi arengusse, mida ette võtaksid ja kuidas seda raha kulutaksid?

Investeeriksin võistlus keskusesse, kus saaks korraldada aastaringselt rahvusvahelisi võistluseid ning kus oleks hobustele piisavalt ka majutus ruumi.

Millist hobust varasematest aegadest taga igatsed? Miks?

On olnud mitmeid väga häid GP taseme hobuseid, keda igatsen, kuid enim igatsen noorena (5aastaselt) lahkunud Ramiro Z järglast täkku. Tal olid kõik omadused mida vajaks tipp hobune, kuid kahjuks ei jõudnud kasvaja tõttu temaga ühegi starti teha.

Kellele hobumaailma inimestest austuse või imetlusega n-ö alt üles vaatad?

Eeskujudeks on Steve Guerdat (oma sõidustiili ja suhtumise poolest) ning Daniel Deusser (kes suudab võita väga erinevat tüüpi hobustega).

Mida soovitad noortele Eesti takistusssõidu tulevikulootustele?

Soovitaksin noortel olla võimaluse korral sügis- talve perioodil näiteks Kesk-Euroopas treeninglaagris, et oleks aastaringne võistlemis rutiin.

Milline on Sinu lemmik harjutus ilma milleta kuidagi hakkama ei saa ja mille juurde ikka ja jälle tagasi pöördud?

Ei ole mingit konkreetset harjutust, kuid hüppan hobustega palju harjutusi läbi traavi lähenemiste.

Nimeta üks asi, mida alles hiljuti hobuste või ratsutamise kohta õppisid?

Viimastel aegadel on mul olnud päris mitu väga “special” hobust. Ja nendelt olen õppinud, et enamasti on hobusel käitumishäire taga mingi kindel põhjus ning meie ülesanne on se põhjus leida ja hobust aidata.