Saame tuttavaks: 10 küsimust Renek Rosenbergile

Renek ja Fred. Foto: Celin Lannusalu

Nimi: Renek Rosenberg

Vanus: 32

Asukoht: Holland, Willems Stables

Milline on Sinu jaoks ideaalne hobune? 

Minu jaoks on ideaalne hobune julge, koostööaldis ja piisavalt vereline. Hea peaga hobusega on võimalik kaugele jõuda. Ma ei eelista tavaliselt ühtegi tõugu, aga keskmise suurusega hobused oleksid ideaalsed. Rohkem on olnud mul juhuse tahtel väiksemaid hobuseid ja tegelikult ka sama tõugu hobuseid- holšteine.

Millist nõu annaksid nooremale endale?

Ära roni kehaga ette!

Millise saavutuse üle oled kõige uhkem/tänulikum?

Kõige rohkem olen tänulik, et mul on väga hea hobusteomanik, kes on nõus olnud investeerima minu aega välismaal. Ma olen õppinud viimase 7 aastaga rohkem, kui oleksin osanud arvata. Muidugi olen uhke oma sportlike saavutuste üle aga eelkõige, et olen saanud treenida ja areneda heades tingimustes. Loodan, et suuremad saavutused on alles ees.

Mis on sinu “moto” ratsutajana?

‘’There are no shortcuts to glory’’

Foto: Laura Pedjak

Kui Sulle pakutaks võimalust investeerida suur hulk raha Eesti ratsaspordi arengusse, mida ette võtaksid ja kuidas seda raha kulutaksid?

Üks asi oleks investeerida kompleksi, kus oleks võimalus aastaringselt korraldada võistlusi ja oleksid head treeningtingimused. Teiseks oleks investeerida hobustesse, kellega saaks noored ratsutajad rohkem kogemusi ja muidugi tahaks, et meie seeniormeeskonnal oleks hobuseid, kellega kindlustatult võistelda suurtel võistlustel, ilma, et neid peaks kohe müüma.

Millist hobust varasematest aegadest taga igatsed? Miks?

Gamin D- suure potentsiaaliga mära kellesse ma väga uskusin. Kahjuks, kunagise herpsepuhangu ajal sai ta tugeva närvikahjustuse. Ma oleksin väga tahtnud teada, kaugele me oleksime jõudnud. Täna on ta sugumära ja ehk tuleb sealt mõni hea potensiaaliga hobune.

Kellele hobumaailma inimestest austuse või imetlusega n-ö alt üles vaatad?

Rein Pill ja Marcus Ehning.

Mida soovitad noortele Eesti takistusssõidu tulevikulootustele?

Sihikindluse ja avatud meelega on võimalus jõuda kaugele, isegi siis kui rahalised võimalused seda võivad piirata. Töökus on ratsutamises oluline ja tööd on palju, mida teha. Ainult hobustega ratsutamisest ei piisa selles spordis, kõike tuleks osata teha, mis loomadesse puutub. Samuti võiks võimalikult palju vaadata, kuidas teised ratsutajad midagi teevad. Sealt õpib päris palju.

Milline on Sinu lemmik harjutus ilma milleta kuidagi hakkama ei saa ja mille juurde ikka ja jälle tagasi pöördud?

Nelinurga sõitmine galopis, ilma platsipiirdeid kasutamata.

Nimeta üks asi, mida alles hiljuti hobuste või ratsutamise kohta õppisid?

Kuna mu elukaaslane õpib hobuste osteopaadiks, siis hobuste anatoomia ja füsiloogia on viimase aja jututeemad. Päris palju olen saanud uusi teadmisi tänu sellele.