Saare Ratsakeskuses võisteldi koolisõidus kolme suurima saare sportlaste osavõtul

Eile toimus Saare Ratsakeskuses koolisõiduvõistlus „Eggersmann Eesti koolisõt 2016“, kus võidud noppisid Sandra Hints ning Maria Vanatoa.

Kuigi saaremaal on koolisõdutraditsioonid pea olematud on sportlaste huvi selle vastu suur. Tänavusel võistlusel tehti kokku 37 starti. Võistlustel olid esindatud kolm Eesti suurimat saart – Saaremaa, Hiiumaa ja Muhumaa. Esimest korda peeti koolisõiuvõistlust Saaremaal möödunud aatal, ning positiivse tagasiside tõttu otsutati Saare Ratsakeskuse korraldada võistlus ka sel sügisel. Kui eelmisel võistlusel oli kõikide jaoks välja pakutud üks skeem siis peakohtunik Ellen Vatseli, korraldaja ja ratsutajate arutelu tulemusena jagati seekord võistlejad kolme erineva raskusega võistlusklassi.

Esimene, lihtsaim skeem, ST2 oli mõeldud noortele hobustele ja noortele ratsanikele. Selle skeemi kaks esimest kohta noppis Seeder Horses OÜ-d esindav Sandra Hints hobustel Jerry von Seeder ja Fernando von Seeder, kolmas oli Kaie Kallus Lord Leol Saare Ratsakeskusest.

Keskmise raskusega skeemis ABC2 võttis kaksikvõidu Muhus, Tihuse talus treeniv Maria Vanatoa vastavalt hobustega Armas ja Cumberra, kolmanda koha sõitis välja Sandra Hints Hinoa B-l.

Raskeimas skeemis, A21, võidutses taas Vanatoa samadel hobustel , kuid seekord oli parem Cumberra ja Armas leppis teise kohaga. Kolmanda koha võitles endale Sandra Soomre Tika talust.

Suur Tänu nimesponsor Eggersmann Eestile, peaohtunik Ellen Vatselile ja kõikidele sportlastele ja vabatahtlikele.

Lõplikud protokollid leitavad Saare Ratsakeskuse Facebooki lehelt

https://www.facebook.com/events/372093146456959/permalink/379067262426214/

Saare Ratsakeskus