Saare Sügiskarika võit Veerpalule, Vevers ja Kallas Saaremaa meistrid.

19. augustil toimus Saare Ratsakeskuses, Paikülas teist aastat peetav „Automa AS Saare Sügiskarikas“ ja maakonna MV ratsutamise takistussõidus.

Saare Ratsakeskuse ja Teeääre talli korraldatud võistluse kõrgest tasemest andsid märku kohale tulnud Eesti tippratsanikud Gunnar Klettenberg, Siim Sinijärv, Annika Veerpalu ja teised.

Annika Veerpalu võitis Saare Sügiskarika; foto Meriliis Metsamäe

Kui päeva jooksul peeti mitmeid auhinnasõite, siis saarlaste jaoks oli ehk oluliseim Saaremaa MV klass „Prix de Sikassaare Vanametall“, kus takistuste kõrgus põhiparkuuris 110cm ja ümberhüpetel koguni 120cm.

Tiitli nimel asus võistlema kuus maakonna parimat ratsanikku, kellest ümberhüpetele pääsesid kaks Saare Ratsakeskuse noorsportlast Luise Vevers ja Mihkel Ait. Kolmanda koha medal pandi kaela võistluse direktorile Jaagup Kallasele hobusel Qiu de Toriel, kes põhiparkuuris ajasid maha viimase takistuse. „ Rajameister oli seadnud viimase tõkke kavalalt suunaga publiku poole ja hobune kaotas hetkeks valvsuse , kui jäi väljaku ääres seisvat rahvamassi vaatama. Sealt see eksimus tuligi“ kommenteeris Kallas.

Esikoha nimel läks aga ümberhüpetel tihedaks rebimiseks kuna kumbki võistlutulle jäänud sportlasest ei olnud varem meistritiitlit kandnud. 15 aastane Vevers läbis ümberhüpped rahuliku tempoga kuid vigadeta ja asus liidriks. Järgmisena startinud Ait pidi nüüd hüppama puhtalt ja kiiresti.Kahjuks tuli rajalt kaks eksimust ja sellega oli 17 aastane Mihkel Ait Emperoriga teeninud hõbemedali, Luise Vevers ja Ruudi kulla. „Rõõm on näha,et õpilased hakkavad vaikselt treenerile kandadele astuma“ , kiitis Kallas laste sooritusi.

Pühapäeval Reinu ratsatalus peetud poniklassi meistrivõistlustel ei olnud aga vastast Jaagup Kallasele ja Burberryle, kes kindla ja kiire sõiduga võitis esikoha. Teine koht kuulus Saaremaa RSK sportlasele Angela Lepikule Aroomil ja pronksmedali võitis Riin Suuster Vallil (Saare Ratsakeskusest)

„Meie sportlastel on olnud suurepärane aasta, nii talvised kui suvised takistussõidumeistrid on kõik Saare Ratsakeskusest. Pidev ja korrapärane treening kannab vilja,“ on Saare Ratsakeskuse peatreener Jaagup Kallas laste ja hobuste arenguga rahul.

Saare Sügikarika avatud klassi madalamates sõitudes võidutses Kallas 75 cm „Prix de Andres Sagor ja pere“ võitis Jaagup Kallas noore Burberryga, teiseks sõitis end Luise Vevers Tebiithal (Saare Ratsakeskus) ja kolmandaks Kaili Elis Ige Ofeliaga (RSK KRT)

90 cm parkuuri „Prix de Taviko“ esiviisiku moodutasid Saare Ratsakeskuse sportlased. Võitis taas Kallas Burberryl, teine Emeli Pikner Mon Teril, ja kolmas Riin Suuster Vandaalil.

Avatud klassi 110 cm „Prix de Surgitech“ parimad olid Annika Veerpalu Quentinal, Maris Suuster Vilandro K ja Laura Lota Mölder Cashmiril. Päeva põhisõidu 120 cm „Prix de Enn Meri“ võitis taas Veerpalu Suusteri ees, kolmandaks sõitis end Siim Sinijärv Event Horizonil.

Jaagup Kallas ja Qui de Toriel kõrgushüppel; foto Meriliis Metsamäe

Võistluspäeva lõpetas kaasahaarav kõrgushüppevõistlus, kus omavahel võtsid mõõtu Jaagup Kallas Qiu de Torieli ja Annika Veerpalu Tenoriga. Uut Saaremaa rekordit tähistava tulemusega võttis võidu Kallas, ületades 180 cm. Veerpalu leppis tulemusega 170 cm.
Võistluse korraldajad tänavad kõiki toetajaid, pealtvaatajaid ja vabatatahtlikke.