Saare Sügiskarikas rändas Hiiumaale

Kolmel edumeelse ja tulevikku suunatud mõttemaailmaga Saaremaal tegutseva talli juhtkonnal tekkis idee ja arusaam, et Saare Ratsakeskuses on vajalik korraldada ratsavõistlus „Saare Sügiskarikas 2016“, mis on Saaremaa ratsaspordi välishooaega lõpetav takistussõiduvõistlus.

Hobuste aretuse, kasvatamise ja spordiga tegelev Seeder Horses OÜ, turismi ja ratsahobuste kasvatusega tegelev Teeääre Tall ja ratsaspordi ning noorhobuste treenimisega tegelev Saare Ratsakeskus leiavad üheskoos, et seal , kus asub Saaremaa ratsasport täna, et ole kindlasti see, kuhu võiksime jõuda. Üksi on raske tõsta sportaste ja ratsude taset, kuid koos on meil selleks kõik võimalused olemas. Arenemiseks tuleb teha koostööd. Sportlane peab kasutama parimaid võimalikke treeningtingimusi, otsima abi ja nõuandeid parimatelt treeneritelt ja pidevalt osalema kõrgetasemelistel võistlustel. Tuleb aina pürgida edasi, mitte jääda saavutatud miinimumtasemele puhkama.

„Saare Sügiskarikas 2016“ kujunes väga menukaks ja kõrgetasemeliseks. Päeva jooksul tehti 75 starti. Esimene ala noortele hobustele ja ratsanikele oli kohaliku tasemega 70 cm võistlus milles oli vigadeta sõidu juures kiireim Emeli Pikner Mon Teriga Saare Ratsakeskusest. Kell 11 alanud Eesti Ratsaspordil Liidu kalenderplaani kuuluvas 80 cm kõrguses parkuuris „Prix de Sikassaare Vanametall“ osales 19 võistlejat üle Eesti . Esikolmiku moodustasid Sandra Soomre Raketil (rsk KRT), teine Maria Vanatoa (Märjamaa Ratsaspordiklubi) ja kolmas Adeli Pitilimov (Nõo Ratsaklubist).

Sandra Soomre ja Raket; foto Meriliis Metsamäe

Keskmise tasemega sõidus„Prix de Taviko“ , kus võistlejad said valida kõrguse kas 90 cm või 100 cm oli võistlemas 31 paari. Parim ka selles klassis Sandra Soomre Raketil, teine koht Maris Suuster hobusel Vilandro K (Tondi rsk) ja kolmas Ivo Ots Bandito B.

Põhisõidu „Prix de Enn Meri“ 115 cm parkuur oli rajameistri poolt väga kõrgetasemeliselt üles seatud, ning eksimisruumi ratsanikele ei jäätud. Esikoha võitis Maris Suuster Vilandro K, teise koha sai Saare Ratsakeskuse noorsportlane Luise Vevers Ruudil. Kolmas oli taas Maris Suuser, seekord hobusega Quanzar Z.

Siim Sinijärv kõrgushüppel; foto Meriliis Metsamäe

Päeva lõpetas publikule ja sportlastele väga atraktiivne hobuste kõrgusüppevõistlus, kus eesmärgiks oli püstitada Saaremaa rekord. Lõpuprotokolli läkski võitja ja uue rekordi omanikuna kirja Siim Sinijärv hobusel Event, kes suutis ületada 1.77m. Teist ja kolmandat kohta jäid jagama 1.70 hüpanud Jaagup Kallas hobusel Bruce de Berks Saare Ratsakeskusest ja Ivo Ots hobusel Ferdinand A Pärnumaa Ratsaklubist.

Saare Sügiskarika tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/990?locale=et&year=2016

Saare Ratsakeskus