Saaremaa Koolisõit tõi Paikülla Eesti tipud

Pühapäeval, 9. Juulil peeti Paikülas, Saare Ratsakeskuses esmakordselt üleriigiline koolisõiduvõistlus „Saaremaa Koolisõit 2017“, mille raames jagati maakonna esimene meistrivõistluste medalikomplekt ratsutamise koolisõidus.

Koolisõit on ala kus ratsanik esitab kohtunikele ligi viieminutilise eelnevalt selgeks õpitud kava, ning võidab paar, kes kohtunikelt kõrgeimad hindepunktid saab. Hinnatakse ratsaniku ja hobuse koostööd, juhimisvõtete kasutamise õigsust, harjutuste sooritamise täpsust ja korrektsust, erinevate liikumisviiside ehk allüüride sujuvust ja palju muudki.

Esimene Saaremaa koolisõiduvõistlus oli korraldatud igati professionaalselt. Kogu kohtunikebrigaad tuli kohale mandrilt eesotsas
peakohtunik Ellen Vatseliga, kellega Saare Ratsakeskusel juba ligi aastapikkune koostöö noorte sportlaste treenimisel selja taga. Ka
hindekohtunikud olid kõik oma ala absoluutsed tipud, kes hinnanud ka rahvusvahelistel võistlustel. Eesti tuntuim koolisõidusekretär Ülle Hanni kontrollis päeva jooksul kogu võistluse sujumist ja korraldas reaalajas tulemuste ilmumise ka internetti. Teistkordselt kasutati Saaremaal online süsteemi Equipe.com, kus stardijärjekorrad minutilise täpsusega välja arvestatud ja tulemused hetkega kõigile nähtavad. Esmakordselt Eestis kasutati seda rootslaste poolt välja töötatud tarkvara samuti just Saare Ratsakeskuses möödunud talvel peetud takistussõiduvõistlusel.

Saaremaa esimese koolisõiduvõistluse osalejate nimekirjas olid sellised tuntud nimed nagu Dina Ellermann, Tiina Kuusmann, Miriam Tamm ja muidugi Saare maakonna parimad ratsanikud.

Võistlusel toimus neli erinevat ala, kus harjutuste keerukus määras võistlusklassi raskusastme. Lääne-Saare valla toetatud A1 avatud klassi skeemi võitis Dina Ellermann noorel Saaremaal kasvatatud hobusel Jerry Red von Seeder, sõites välja ka päeva kõrgeima punktisumma 73,551. Teisele kohale tuli Ann Mari Anupõld hobusel Pääsu ja kolmandaks Laurel Leisna hobusel Voore Rufus. Parima saarlasena sõitis end neljandaks Saare Ratsakeskuse noorsportlane Luise Vevers Tebiithal.

Horse24 ja Graveer oü auhindadele peetud LK1 klassis, kus sooritatavad harjutused juba oluliselt keerukamad võttis kahe staari põnevas heitluses Tiina Kuusmann hobusel A Epicuros HL Dina Ellermanni ja Supermani ees. Kolmandaks sõitis end Tihuse talu ratsanik Maria Vanatoa hobusel Caprice.

Raskeimas skeemis M2 oli küll vaid kaks osalejat, kuid esituste kvaliteet oli sellele vaatamata kõrge. Võitjaks krooniti taas Dina Ellermann Supermanil ja teise koha saavutas Miriam Tamm hobusel Sir Forsythe CL.

 

   Saaremaa parimate koolisõitjate autasustamine; foto Katri Kuris


Päeva lõpetas põnevaim võistlusala, kus esmakordselt selgitati Saaremaa Meister. Eggersmann Eesti ja Saaremaa Spordiliidu toetatud klassi stardiminekirjas oli 10 paari, kes kõik kuldset medalit soovisid. Võistlus kujunes oodatult väga pingeliseks, kui teisena startinud Luise Vevers sõitis Ruudiga välja suurepärase 68,551 punkti. See sundis järgmiseid võistlejaid endast ja oma hobusest maksimumi välja pingutama ja nii suutsid Merit Milter Belcanto von Seederil ja Maria Vanatoa Capricel esineda üle 69
punktilise tulemuse väärilisena. Kolmas koht kuulus koduväljakul võistelnud Luise Veversile ja Ruudile Saare Ratsakeskusest. Esikohaheitluses jäi aga oodata peale komakohta olevate numbrite avaldamist. Lõpptulemusena jäi hõbedale vaid 0,073 puntiga Milter Seeder Horses OÜ-st ja esimeseks Saaremaa meistriks koolisõidus krooniti Maria Vanatoa hobusel Caprice
Tihuse talust tulemusega 69,203 punkti.

Eriauhinnana jagati välja ka päeva parima tulemuse välja sõitnud kuni 16 aastase noorsportlase preemia OÜ Seeder Horses poolt, kelleks oli Luise Vevers hobusel Ruudi.

Suur tänu kõigile toetajatele, auhindu üle andnud Lääne-Saare valla abivallavanem Villi Pihlale ja Kuressaare Linnapea Madis Kallasele.

 

Saaremaa koolisõiduvõistluse tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/en/competitions/20802


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23