Saaremaa meistrid selgusid Kõrusel võistlusel Reinu Kapp

Juba kuueteistkümnendat korda viidi Saaremaal Kihelkonna vallas Kõruse külas Reinu talu maadel läbi takistussõiduvõistlus Reinu Kapp. Tänavu selgusid võistluse käigus ka Saaremaa meistrid.

Saaremaal selgitatakse takistussõidumeistrid kahes võistlusklassis – ponid ja hobused. Tänavu selgitati parim poniratsanik kõrgusel 85 cm, parim ratsanik hobusel kõrgusel 100 cm. Ponisid oli stardis 11 ning parima tulemuse sõitsid välja, saavutades sellega meistritiitli Hanna Saagpakk ja kogenud poni Anakee. Hõbedane medal riputati kaela Maria Pihlakule, kes osales ponil Opera, pronksise autasu pälvis Mari-Ann Udeküll ponil Wiktoria.

Hobuste tiitlivõistluste klassis sõideti kahefaasiline parkuur kõrgusel 100 cm. Teise faasi pääses kolm tiitlipretendenti, kelle vahel jagati medalid. Võitjaks krooniti Sandra Hints hobusel Othilie, teisena lõpetasid Merilin Meier ja Lasse ning kolmandana Miina-Eliise Udeküll ja Sorella.

Lisaks tiitliklassidele peeti Reinu Kapal kolm avatud sõitu. Kõrgusel 50 cm jõudsid esikolmikusse Liisa Saagpakk ja Relli, Karmen Udeküll ja Miku ning Katrina Kaasik ja Oz. 60 cm sõidu parimad kohad hõivasid Kristel Käsk ja Rooma, Kairi Lonks ja Rooma ning Brita Laht ja Asikee. 110 cm tõusva raskusega parkuuri võitis Martiina Rihkrand hobusel Land-boy, teisena lõpetas Merilin Meier hobusel Lasse, kolmandana Sandra Hints hobusel Othilie.