Saaremaa Suvekarika II etapp toimus Kõljalas

Kõljalas toimus paari nädala eest pühapäeval, 20. juunil, teine Saaremaa Ratsaspordiklubi poolt korraldatava Saaremaa Suvekarika sarja etapp.

Võistlus oli see jätk 22. mail Kureveres toimunud sarja sissejuhatavale võistlusele, kus paljud ratsanikud ning ka mitmed noored hobused oma hooajaga algust tegid. Seda, et ratsasport Saaremaal ikka edasi kestab ning uusi võistlejaid ja suksusid rajale juurde tuleb, on rõõm tõdeda.

Võistluste esimene ala „Proovikivi” oligi ratsaniku-hobuse koostöö esmaseks proovilepanekuks sobilik. Võistlusärevusest punetavate põskedega lapsi ja ärevalt kirjut publikut piidlevaid kabjalisi oli rajal kokku tervelt kümme paari. Osavõtt on pool võitu – igatahes läbisid kõik parkuuri edukalt ning lisaks kiidusõnadele pisteti ratsanikele pihku ka diplom ja rosett.

Karel ja Olivia. Foto: Gerle Aljas

Teise alana oli kavas kuni 70cm kõrguste takistustega parkuur, kus karistuspunktideta võistluspaarid selgitasid välja võitjad ümberhüpete käigus: osavõtjad kokku 14, neist kolmandik harrastajate klassis. Siinkohal aga selgus, et hoolimata kaunist ilmast ja rajameister Raili Pillmanni oskuslikult seatud rajast, oli eelmisel õhtul kallanud paduvihm platsi kohati päris libedaks teinud. Kuigi parkuuri suutsid ilma karistuspunktideta läbida seitse võistlejat, toimus ka kaks kukkumist. Esikohale tuli Mari-Ann Uudeküll Roomal, teine Bret Laanet Riidal ja kolmas Kristel Käsk Roomal – harrastajate arvestuses oli esimene Kaile Koppel Trevoril ja teine Gerle Aljas noorel hobusel Odette.

70 cm autasustamine. Foto: Gerle Aljas

Võistlus jätkus kuni 80cm kõrguste takistustega puhtus-kiirus parkuuriga, kus ilma ühegi karistuspunktita lõpetasid esimesed kaks paari – parima ajaga Miina-Eliise Udeküll Wiktoorial, teine Liina Vahter Misandral, kolmandale kohale tuli Martina Rihkrand hobusel Memory-Lane’il, kes sõitis välja küll kiireima aja, kuid sai 4 karistuspunkti takistuse maha ajamise eest. Märkimist väärib ka neljandale kohale platseerunud Reio Pihlak, kes esines edukalt hoolimata kukkumisest eelmises parkuuris.

Ka järgmises kuni 90cm kõrguste takistustega parkuuris napsasid esikoha Miina-Eliise Udeküll ja Wiktooria, teisele kohale tuli Gerle Aljas hobusel Casablanca ning kolmandana taas küll kiireima aja sõitnud kui tänu takistuse mahaajamisele neli karistuspunkti saanud võistluspaar Martina Rihkrand ja Memory Lane.

Edasi võeti mõõtu juba kuni 100cm kõrguste takistustega rajal – kuuest osavõtjast olid parimad Martina Rihkrand ja Land Boy, teisena Maria Pihlak Viskyl ning kolmandana Jaagup Kallas Robinsil. Viimane ja kõige raskem ala oli kuni 110cm takistustega parkuur, kus iga võistleja pidi ületama küll kõik platsil olevad takistuse, kuid ise valima enda hinnangul parima võimaliku raja ning tõkete hüppamise järjekorra. Viiest osavõtjast tegi ainsa puhta sõidu Martina Rihkrand Land Boyl, talle järgnesid Johanna Johanson hobusel Etienne Soleil ja Liina Vaher hobusel Vandaal.

Ürituse korralduslikku poolt saab vaid kiita – kõik toimis ladusalt. Võistluste lõppedes võis näha hulka rõõmsaid nägusid. Igal juhul jääme ootama Saaremaa Suvekarika kolmandat etappi, mis toimub Kõljalas 24. juulil – kaasa elama on oodatud nii noored kui vanad!

Bret ja Atvar. Foto: Gerle Aljas

Kairi Niit