Saaremaal tehti algust tänavuse Saarte Karikaga takistussõidus

Möödunud nädalavahetusel, kus rahvusvahelisel tasandil võistlesid meie takistussõitjad Ruilas ja Moskvas, tehti Saaremaal Kõrusel algust tänavuse Saarte Karikaga takistussõidus.

Tänavusel Saarte Karikal on kavas neli etappi ja finaal. Etapid toimuvad lisaks Kõrusele veel 15. juunil ja 6. juulil Hiiumaal Linnumäel ning 21. juulil Saaremaal Kõljalas. Finaal toimub sarnaselt eelmiste aastatega koos Kärdla Ratsupäevadega Linnumäel, seekord 2. augustil. Karikasarjas peetakse arvestust kolmel erineval tasemel: 70-80 cm, 90 – 100 cm ja 105 – 115 cm.

Esimesel etapil läks tõsiseima taseme võit Liina Vaherile (Tondi) hobusel Vandaal. Esikolmikusse jõudsid veel teisena Hanna Saagpakk (KRT) ja Anakee ning Sandra Hints (KRT) ja Othilie. Põhiklassi takistuste kõrguseks oli 105 cm. Keskmisel tasemel, kus takistuste kõrgus 90 cm hõivasid kolm esimest kohta Merilin Meier (Tondi), kes sarnaselt põhiklassi võitjaga startis hobusel Vandaal, Maria Pihlak (KRT) ja Raket ning Marleen Püüa (KRT) ja Visky.

Väikseima sõidu takistused olid Kõrusel tõstetud kõrgusele 70 cm ning siin jäi teistele püüdmatuks Reio Pihlak (KRT) hobusel Opera. Teisel kohal lõpetasid Lenu Sarapuu (Hiiumaa) ja Vhota Vuge, kolmandal Kristel Käsk (Saaremaa) ja Rooma.