Saarte Avatud Karikavõistlused said alguse

19. mail toimus Saaremaal, Kurevere külas Saarte Avatud Karikavõistluste takistussõidu I etapp, mis kuulub tänavu ERLi kalenderplaani. Kohale tuli meeldivalt palju osalejaid ja ka ilus kevadilm aitas võistluspäeva õnnestumisele igati kaasa. Päeva jooksul toimus neli erineval kõrgusel parkuuri, kus anti kokku ligi kolmveerandsada starti.

Esimene ala oli 50 cm parkuur, kus osalesid nii noored ratsutajad kui ka noored hobused. 1. koht kuulus Leenu Sarapuule hobusel Vhota Vuge, 2. koht Maigret Mõrule hobusel Elli ja 3. Reio Pihlakule samuti hobusel Elli. Neljandaks tuli Mari-Ann Udeküll hobusel Roosi.

Teine ala oli parkuur takistuste kõrgusega kuni 80 cm, kus oli kaks arvestust. Esimeses arvestuses olid viis paremat: 1. koht Inge Maiman ja Lolita Loardes (Hiiumaa RSK), 2. koht Leenu Sarapuu ja Vhota Vuge (Hiiumaa RSK) ja 3. koht Grete Viljaste ja Erikson (Kukrumäe RSK). Neljas oli Kairi Lonks Roomal (Saaremaa RSK) ning viies Kätlin Kask Aroomil (Saaremaa RSK). Sama parkuuri teises arvestuses, kus said osaleda ka veel litsense mitteomavad ratsanikud ja hobused, olid tulemused esimese nelja koha osas samad, kuid viienda, auhinnalise koha sai Mari-Ann Udeküll Wiktoorial.

Kolmas ala, parkuur takistustega kuni 100 cm toimus samuti kahes arvestuses: ponid turjakõrgusega kuni 148 cm ja avatud klass. Ponide arvestuses kuulus 1. koht Mari-Ann Udeküllile ja Wiktooriale. Avatud klassis tulid esimeseks Kadi Nurs ja Fakiir Kassarist (Hiiumaa RSK), teiseks Mari-Ann Udeküll ja Sorella, (Saaremaa RSK) kolmandaks Gita Siimpoeg ja Gremi (Saaremaa RSK), neljandaks Maris Suuster ja Sweet Dreams (Tondi RSK) ning viiendaks Martina Rihkrand ja Land Boy (Saaremaa RSK).

Päeva lõpetas kõige kõrgem klass, kus takistused kuni 110 cm. 1. koht kuulus seal Jaagup Kallasele ja Patronsile, (Hiiumaa RSK) 2. koht Miina-Eliise Udeküllile ja Sorellale (Saaremaa RSK), kolmandaks tulid Gita Siimpoeg ja Gremi (Saaremaa RSK), neljandaks Liina Vaher ja Vandaal (Saaremaa RSK) ning viiendaks Maris Berkman ja Chanel 5 (Hiiumaa RSK).

Täpsemad tulemused leiate: http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=5&y=2012&id=828

Võistluste heale kordaminekule aitasid kaasa Saaremaa Ratsaspordiklubi ja Reinu ratsatalu ning väga suure panuse andsid kõik vabatahtlikud. Täname kõiki võistlejaid ja pealtvaatajaid, kohtume teisel etapil, mis toimub 9. juunil, seekord juba Hiiumaal.