Saarte karikavõistluste finaal annab Kärdla Ratsupäevadel osalejatele võimaluse testida hobuseid

Laupäeval Saaremaal Paikülas toimunud Saarte Avatud Karikavõistluste viies etapp takistussõidus selgitas lähtepositsioonid 5. augustil Hiiumaal Linnumäel toimuvaks finaaliks. Neljas erinevas arvestuses peetav karikavõistlus jõuab lõpule päev enne kümnendaid Kärdla Ratsupäevi.

Madalaimas klassis kõrgusel 70-80 cm juhib nii 1995 a.-l ja hiljem sündinud ratsanike kui ka avatud klassi arvestuses tabelit Anni Julge 74 punktiga. Ka teine ja kolmas koht on mõlemas arvestuses sama. Teiselt positsioonilt leiame Inge Maimani, kellel kogutud 67 punkti, kolmas on Birgit Laupä, kel avatud arvestuses 62 ja laste arvestuses 64 puntki.

90-100 cm arvestuses juhib tabelit Miina-Eliise Udeküll 73 punktiga, tal on kohe kannul 71 punktiga Kadi Nurs, keda omakorda jälitab Mari-Ann Udeküll 68 punktiga.

105-115 cm klassis läheb finaali liidrina Maris Suuster 76 punktiga, teisena Jaagup Kallas 74 punktiga, kolmandana Gita Siimpoeg 71 punktiga.

Karikasarja punkte jagatakse finaaletapil koefitsendiga 1,5, nii et heitlus karikatele tõotab tulla üsnagi huvitav ja pingeline, seda enam, et punktivahed esikolmikutes on väga väiksed.

Reedel , 5.augustil algusega kell 12.00 toimub Saarte Avatud Karikavõistluste finaaletapp Hiiumaal Linnumäel. Finaalvõistlused on nii nagu kõik osavõistlusedki avatud kõigile soovijatele. Finaaletapi toimumine X Kärdla Ratsupäevade ja ERL Suvise Takistussõidu Karikasarja III etapi eelõhtul annab kõigile, ka neile kes ei ole osalenud tänavuste Saarte Suvekarika osavõistluste etappidel, hea võimaluse testida enda ja oma hobuste valmisolekut enne nädalavahetuse suurvõistluse starte.

Saarte Avatud Karikavõistluste üldjuhend http://www.ratsu.ee/files/SKV-2011-uldjuhend.pdf

Saarte Avatud Karikavõistluste finaali juhend http://www.ratsu.ee/files/SKV%202011%20finaal%2005_08%20juhend.pdf

Saarte Avatud Karikavõistluste punktitabel enne finaali http://www.ratsu.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=39

Kärdla Ratsupäevade kodulehekülg http://www.ratsu.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=53