Sâ’Hertogenboschi etapi järel selgusid koolisõidu MK finaali pääsejad

Eile pärastlõunal oli Lääne-Euroopa liiga koolisõitjatel viimane võimalus anda endast parim, et jõuda MK suurde finaali, mis peetakse 17-21. aprillini Lyonis Prantsusmaal. Maksimumpunktid võttis s’Hertogenboschi etapilt Edward Gal Glock’s Undercoveril.

Gal jättis oma konkurendid kaugele seljataha, kui pälvis vabakava skooriks 86.700 %. Väike eksimus traavipikendusel kahandas nende tulemust pisut, veatu testi korral oleks vahe võitja ja teise koha vahel olnud ilmselt veelgi suurem. Teine koht läks samuti Hollandisse – Danielle Heijkoopile Kingsley Sirol, kes kindlustas selle tulemusega (79.650 %) endale koha finaalis, tõustes punktitabelis 13. kohalt 10ndaks. Kolmanda koha hõivasid Valentina Truppa (ITA) ja Fixdesign Eremo del Castegno (79.475 %), jättes mõnevõrra üllatuslikult neljandaks Isabell Werthi (GER) ja tema võimsa El Santo NRW (78.575 %).

Kodupubliku ette oli s’Hertogenboschis toodud võimas esindus, kuna 15 paarist tervelt 9 esindasid Madalmaid. Gali ja Heijkoopi järel lõpetas kolmanda eduka hollandlasena Hans Peter Minderhoud Johnsonil viiendal positisoonil. Madalmaades on peale kasvamas uus põlvkond säravaid noori staare, eesotsas Heijkoopiga (27) ja Tommie Visseriga (29), kes on hobusel Vingino edutatud Hollandi A-koondisesse. Kõnealusel võistlusel lõpetas see paar 7ndana.

Punktid on nüüd kokku löödud ja selgunud suurde finaali edasipääsejad. Tabeli etteotsa jäi Rootsi esinumber Tinne Vilhelmson Silfven, kellele järgnevad:

2. Edward Gal NED

3. Isabell Werth GER

4. Jessica von Bredow-Werndl GER

5. Anna Kasprzak DEN

6. Hans Peter Minderhoud NED

6. Nanna Skodborg Merrald DEN

8. FabienneLutkemeier GER

9. Marcela Krinke Susmelj SUI

10. Danielle Heijkoop NED

Loomulikult on osaluse endale garanteerinud ka tiitlikaitsjad Helen Langehanenberg ja Damon Hill NRW, kellel tuli reeglite kohaselt osaleda vaid kahel etapil. On võimalik, et me siiski ei näe seekord finaalis Charlotte Dujardinit ja Valegrot, kes lükkusid Heijkoopi eilse tulemuse tõttu 11ndaks. Paaril, kes samas on maailma edetabelis esikohal, on tõenäoliselt võimalus osaleda, kui Briti ratsaliit talle wild card’i taotleb. Dujardin ei ole oma plaane veel ise kommenteerinud.

Link tulemustele: http://results.scgvisual.com/2014/denbosch/r14.html