Saida Kestvusratsutamisel valmistuti Kõrvemaa suurvõistluseks

Marii Helen Eek ja Von Vürtspeter. Foto: Albert Privalov

29. aprillil toimus taaskord Lehetu külas (Saue vald) võistlus Saida Kestvusratsutamine, mis algselt pidi küll toimuma 18.märtsil, kuid libedate teeolude tõttu lükkus soojemale ajale. Pikimaks distantsiks oli 84 km.

Kuigi tegu oli kvalifikatsioonvõistlusega, registreeris end ikkagi üsna suur osalejate arv – kokku startis 27 võistluspaari. Rada oli kohati tehniline ja kivine ning paiguti jälle ideaalne, mis tähendas, et võistlejad pidid hoolikalt arvestama teeoludega ja valima sobiva kiiruse, et mahtuda kvalifikatsioonivõistluse piiraega ja saada positiivne tulemus.

Pikima ehk 84km distantsi lõpetasid edukalt kõik seitse võistlus paari, kellest esimeseks tuli Marii Helen EEK (EER) hobusel Von Vürtspeter kiirusega 15,83 km/h, teisena saabus Eveli Pärna (EER) hobusel Ragazza kiirusega 15,82 km/h ning kolmandaks platseerus Annabel Kaldvee (Tartu RK) hobusel Nilsson kiirusega 15,77 km/h.

46km distantsi lõpetasid edukalt kaksteist võistluspaari kolmeteistkümnest.  Esimese koha saavutas üks kogenumaid kestvusratsutajaid Heigo Rohtla (Ruila Tall) hobusel Fatas Zanzibaar, keskmise kiirusega 15,77 km/h, teisena tuli Elisabeth Kaldvee (Tartu RK) hobusel Amal El Awrah  kiirusega 15,76 km/h ja kolmandaks jõudis Lilian Schönberg hobusel Jamila El Awrah  kiirusega 15,29 km/h.

Foto: Albert Privalov

Esmase kvalifikatsiooni saavutasid viis võistluspaari seitsmest.

Läbiviidud võistlus oli tähtis kvalifkatsioonide täitmiseks enne 12. mail toimuvat Kõrvemaa Endurance Ride 2018 võistlust, mis on ühtlasi ka selle hooja esimene rahvusvaheline võistlus Eestis.

Saida võistluse korraldajad tänavad kõiki osalejaid ja ametnike, Saida Farmi ja sponosreid – Pet City, Le Parade OÜ, Linen World OÜ ja loomulikult Vildi Villat, kes tuli kohale oma mobiilse kohvikuga.

Tulemused: https://ratsanet.ee/events/1333?locale=et&year=2018