Saint Peterburgi klubi Derby lapsed käisid Tondi ratsutajatega mõõtu võtmas

Peale 2 aastast vaheaega toimus taas sõpruskohtumine Peterburgi klubi Derby ja Tondi maneeži poniratsutajate vahel. Võisteldi Tondi kohalikel ponidel 21. novembril takistussõidus ja 23. novembril koolisõidus, kusjuures koolisõidus said külalised võistelda ERL kalenderplaani kuuluval Kadripäeva Koolisõidul.

Vastupidiselt eelmisele mõõduvõtmisele võitsid derbylased seekord takistussõidu ja jäid tondilastele alla koolisõidus. Tallinna tulid külalised peaaegu samas koosseisus, kui 2 aastat tagasi. Kõik nad on vahepeal palju võistelnud nii kodus kui mujal ja ühest neist, 14-aastasest Julia Gorbachevast, on saanud Venemaa meister poni- ja juunioride klassi koolisõidus ning esimene Venemaa ponisõitja, kes sel aastal osales Iirimaal ponide koolisõidu EM-il.

Takistussõidus oli kavas handycupiga ümberhüpetega parkuur (70 või 80 cm), kus võistkonnas 4 liiget ja arvesse võeti kolme parema tulemus. Võistkondade stardijärjekord loositi ja võistkonnad startisid samadel ponidel, kelleks olid: Toonik, Magnolia, Manny ja Nino. Tondi võistkonda kuulusid Minna Tismus Toonikul, Grete Rebane Magnolial, Kaia Loviisa Kink Ninol ja Sonja Roberta Sedin Mannyl. Koos individuaalvõistlejatega startis kokku 17 ratsanikku. Kaheksa põhiparkuuri puhtalt läbinud võistleja hulgas olid ka 3 derbylast ja 3 Tondi võistlejat: Grete Rebane, Sonja Roberta Sedin ja Minna Tismus. Otsustavaks said ümberhüpped, mille kõik kolm külalisvõistlejat puhtalt läbisid. Samaga suutis vastata meilt ainult Grete Magnolial, Sonja Roberta sai kirja 8 kp ning Minna kukkus. Individuaalarvestuses startinud eesti hobune Arabella tõi oma sõitjatele kaksikvõidu: võitis Vasilisa Erastova (Derby), jättes teiseks Triin Pirso. Üldarvestuse kolmas oli Grete Rebane, järgmised auhinnalised kohad läksid külalistele: neljas Maria Efimova Mannyl ja viies Julia Gorbacheva Toonikul. Napilt jäi puhta sõiduga kuuendaks Vasilisa Erastova Ninol.

Möödunud pühapäeval, 23ndal novembril toimus Tondil Kadripäeva Koolisõit. Võisteldi kolmel raskusastmel, millest kaks avatud poniratsanikele. A klassi võitjaks osutus Karoliine Grauberg ponil Mango tulemusega 68,9%. Neile järgnesid Grete Rebane Magnolial 66,1 % ja Kaia Loviisa Kink Mahdil 64,6% – kõik Tondi Ratsaspordiklubi õpilased. Klass raskema sõidu parima tulemuse sõitis välja Venemaa meister nii poni- kui ka juuniorite klassis Yulia Gorbacheva (Peterburi Derby) sedapuhku Tondi klubi ponil Mari 67,01 % , järgnesid Monika Varter (Tondi), samuti ponil Mari, tulemusega 66,12 ja kolmas oli viimast korda poniklassis võistelnud Hanna-Greta Peeters (Tondi) Mimiil 65,56 protsendiga. M klassi avatud sõidu võitis Getter Kangur Ashwanil ülinapi eduga Evelin Rattuse ja Helanase ees. Tulemused vastavalt 66,524 ja 66,476 %. Ka nemad esindasid Tondi klubi.

Sama võistluse raames peeti sõpruskohtumine Peterburi Derby ja Tondi Ratsaspordiklubi vahel. Kummaski võistkonnas oli neli sportlast – kaks võistlesid A- ja kaks L-klassis. Võit ja karikas kuulusid sel korral Tondi koolisõitjatele. Võistkonda kuulusid Karoliina Grauberg Mangol, Kaia Loviisa Kink Mahdil, Monika Varter Maril ja Maris Kangur Tormisel. Derbyt esindasid Maria Efrimova Mangol, Diana Siroch Mahdil, Julia Gorbacheva Maril, Darja Backova Tormisel.

Kadripäeva Koolisõidu tulemused leiate: http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=11&y=2014&id=1568

Kristel Valge, Kaie Kangur