Saksa koolisõitjad kindlustasid Aachenis FEI Rahvuste Karika etapivõidu

Saksmaa koolisõitjad kindlustasid endale FEI Rahvuste Karika kolmanda etapi võidu, edestades veenva edumaaga taanlasi ning kolmandaks tulnud USA-d. Viimasele etapile augusti alguses lähevad liidrina vastu siiski Madalmaad.

Mõistagi oli Saksamaa koolisõidukoondis Aachenis, kus 21.-30. juunini peeti traditsiooniline Maailma Ratsaspordi Festival, ka favoriit, sest võistledi tugevas koosseisus Helen Langehanenberg – Damon Hill NRW (81.128 %), Isabell Werth – Don Johnson FRH (73.979 %), Annabel Balkenhol – Dablino FRH (77.043 %) ja Fabienne Lutkemeier – D'Agostino (71.830 %). Koondise kogusummaks kujunes 232.150 punkti.

Võistlusel osales kokku 9 riiki, sakslaste lähimad konkurendid Holland, Rootsi ja Suurbritannia esinesid kõik niiöelda nõrgemas koosseisus.

Teise tulemuse sõitsid välja taanlased, kes kogusid 223.043 punkti. Koondisesse kuulusid mitmed tugevad paarid nagu Nathalie zu Sayn-Wittgenstein ja Digby, Anna Kasprzak ja Donnperignon ning Andreas Helgstrand ja Akeem Foldager. Kolmas koht läks 217.298 punktiga USA-le.

Ehkki eelmise etapi võitnud britid unistasid sarja üldvõidust, ei paista neil enam erilist lootust olevat, kuna ees seisab vaid üks etapp. See küll toimub Suurbritannias Hicksteadis ning ilmselt pannakse sinna välja ka tugev koosseis, kuid 19 punktiga viiendal kohal positisoneeruvat saareriiki ei päästaks isegi võidu puhul laekuvad 10 lisapunkti. (Hicksteadi võistluse puhul on tegemist 3 tärni võistlusega, mis garanteerib võitjale 10 punkti). Tabelit juhib juba praeguseks 30 punkti kogunud Holland, kellest vaid 2 punkti kaugusel on Rootsi ning kolmandal kohal tugeva tõusu teinud Saksamaa 22 punktiga.

Aacheni Rahvuste Karika ning ka teiste klasside tulemused leiate siit: http://www.chioaachen.de/en/programm-sport#250