Saksa Ratsakoolis peeti suvise karikasarja kolmas etapp

Möödunud laupäeval toimus Saksa Ratsakoolis Liivimaa Ratsaklubi poolt korraldatava Suvise takistussõidu karikasarja III etapp. Vaatamata tujukale ilmale ja mitmetele võistlustele, mis toimusid samaaegselt, oli kohale tulnud rohkearvuline osalejaskond ja toimus ligikaudu 75 starti neljas erinevas parkuuris.

Esimeseks võistlusalaks oli Ratsaliidu kalenderplaani väline takistussõit kõrgusel 60-80 cm, parkuur toimus puhtusele ja kiirusele. Starti tuli 22 võistlejat, kellest 9 suutsid raja läbida puhtalt. Kiireima aja sõitis välja Tartumaa RSK esindaja Stella-Ingrid Liinamäe ratsaponil Fresh-Finesse, talle järgnesid Heliis Reinmägi hobusel Lepatriinu S ja Kristin Vähi hobusel Muumitroll.

Pärast parkuuri järgset vihmavalingut, mis kastis võistlusplatsi parajalt märjaks, tõsteti takistused 90-100 cm kõrguseks ja toimus Ratsaliidu kalendrisse kuuluv parkuur, milles peetakse ka karikasarja arvestust. Antud parkuur osutus ka kõige startiderohkemaks, neid kogunes 25. Järjekordselt näitas puhast sõitu ja püüdmatut kiirust Stella-Ingrid Liinamäe oma Fresh-Finesse’il, talle järgnesid Peeter Viiard Liivimaa RK-st hobusel Close Harmony ja Erle Raudam Tartumaa RSK-st hobusel Bahra.

Täpselt samad ratsanikud on läbi hooaja näidanud head minekut ja asuvad ka karikasarja üldarvestuses esikolmikus. Stella-Ingrid Liinamäe juhib arvestust 40 punktiga, Peeter Viiard järgneb 32 punktiga ja kolmandale kohale on asunud Erle Raudam 27 punktiga. Kui Stella-Ingrid Liinamäe omab oma kahe etapivõiduga kindlat liidripositsiooni ja võib natuke rahulikumalt hingata, siis teisele ja kolmandale kohale on endiselt väga tihe konkurents ja finaal võib kaardid segi paisata.

Kolmas parkuur toimus samuti puhtusele ja kiirusele ning takistuste kõrguseks oli 110 cm. Starti asus 19 ratsanikku, nende hulgas ka kõik karikasarja arvestuses kõrgetele kohtadele pretendeerivad ratsanikud. Parkuur osutus jõukohaseks 17 ratsanikule, kellest 5 suutsid raja puhtalt läbida. Nii nagu esimesel etapil viis ka seekord võidu koju Tartumaa RSK sportlane Norman Nõmmoja hobusel Burbon. Talle järgnes Melissa-Marion Amiel Viljandimaa RSK-st hobusel Padisahh ja kolmanda koha saavutas Tjorven Siiboja hobusel Waisa Tartumaa RSK-st. Peale kolmandat etappi tõusis karikasarja arvestus taas liidriks Norman Nõmmoja 38 punktiga, talle järgneb Melissa-Marion Amiel 32 punktiga ning kolmandale kohale tõusis Liivimaa RK esindaja Helene Marie Rägo 24 punktiga.

Päeva viimane parkuur toimus kõrgusel 120 cm. Võistlustulle asus 11 ratsanikku. Parkuur osutus jõukohaseks kaheksale ratsanikule, kellest kaks pääsesid puhaste paberitega. Puhta ja väga kiire sõiduga tagas endale esikoha Melissa-Marion Amiel hobusel One Man Show. Samuti puhta, kuid mõneti aeglasema sõiduga saavutas teise koha Helene Marie Rägo hobusel Verso de Lee. Kolmanda koha võttis nelja karistuspunktiga Tjorven Siiboja hobusel Waisa. Karikasarja arvestuses tõusis liidripositsioonile Melissa-Marion Amiel 29 punktiga, talle järgneb kolmandal etapil hobusele puhkust andnud Siret Saks Liivimaa Ratsaklubist 26 punktiga. Kolmandat kohta jagavad Catlyn Resto Tartumaa RSK-st ja Helene Marie Rägo 19 punktiga.

Lõpplahenduse leiab esimest aastat toimuv karikasari juba 15. septembril Saksa Ratsakoolis, kus parimad karikasarjas saavad autasustatud karikate ja esemeliste auhindadega ning kuuldavasti saavad võitjahobused ka kanda väga ilusaid ja igati sobivaid suviseid tekke!

Karikasarja punktiarvestus: http://www.hobumaailm.ee/files/event/kjgkb5010d611f32ba21-07-12_Punktitabel.pdf

III Etapi tulemused:

http://www.saksahobused.ee/voistlused/2012/Tulemused 21.07.pdf

Liivimaa RK